Viikonloppu alkamassa

lihavatipunen

Mitäs palstaätmeillä ohjelmassa? :) Peris jatkaa liljalaakson satuilujaan, nal kylvää palstalle naisvihaansa ja loput ovat nahjusmaisia omia itsejään palstalla.

12

308

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gasdgs

      Ätmit eivät saa tehdä viikonloppuna mitään, kun kaikki heidän ideansa poistetaan. :D

    • Himmailen selvinpäin..

    • Kävin tänään tuossa kunnan suurimmassa marketissa, enkä aikonut ostaa viinaa taikka kirvestä, mutta kun sain halvalla.

      On ollut viime aikoina elämässä vähän vaikeuksia, työnvälityksestä ei saa työtä ja halla korjasi viljatkin.

      Muistan kuinka isä katsoi minua joskus ylpeästi, mutta kun on nyt ollut tätä työttömyyttä. Alkaa vähitellen Turmiolan Tommi nostaa päätään.

      Katselen ikkunasta kuinka sataa lunta ja tuuli kasaa sitä hangiksi pihalle. Viinapullo tyhjenee nopeammin kuin olisin ikinä odottanut.

      Ei kai tässä muu auta.

      Kylmä silmä tuijottaa, kun kirves kohoaa.

      Työttömyys, viina, kirves ja perhe. Lumihanki, poliisi ja viimeinen erhe.

      Naapurin akka saatana soitti poliisit, kun pilkoin pihalla saunapuita.

    • LeenaLetukka

      Ainakin peris jää ilman naista kun sen kaikki aika menee bicky-saagojen kirjoittamiseen :/

      • Taata_Sillanpää

        Periksen pitäisi mennä kirjoittajakouluun että oppisi edes alkeet tarinankerronnasta. Nyt vaan jankuttaa samoja juttuja liljalaaksolaisistaan.


      • ANavalnyi
        Taata_Sillanpää kirjoitti:

        Periksen pitäisi mennä kirjoittajakouluun että oppisi edes alkeet tarinankerronnasta. Nyt vaan jankuttaa samoja juttuja liljalaaksolaisistaan.

        Peris koittaa antaa näyttöjä päästäkseen Putinin trolliarmeijaan mukaan, mutta ei taida pelkät timpat ja suomimaket riittää näytöksi.


      • Taata_Sillanpää kirjoitti:

        Periksen pitäisi mennä kirjoittajakouluun että oppisi edes alkeet tarinankerronnasta. Nyt vaan jankuttaa samoja juttuja liljalaaksolaisistaan.

        Eihän Periksellä ole mitään tekemistä niiden Liljanlaakson tyyppien kanssa, sillä he kun ovat kaiki ihan eri henkilöitä. Olenhan mä itsekin nähnyt Timpan perheineen Prismassa ja sitten varissuolla on nähnyt Bicky Royalin ja muita Pentrators MC:n miehiä.


      • mielihulluus-
        DarkFear kirjoitti:

        Eihän Periksellä ole mitään tekemistä niiden Liljanlaakson tyyppien kanssa, sillä he kun ovat kaiki ihan eri henkilöitä. Olenhan mä itsekin nähnyt Timpan perheineen Prismassa ja sitten varissuolla on nähnyt Bicky Royalin ja muita Pentrators MC:n miehiä.

        Sinä olet jo toivoton tapaus, periksellä ehkä jokin mahdollisuus on...


    • SoliterniuM77

      Selvinpäin, kuten aina. Tämä viikonloppu sillei erilainen, että opiskelen venäjää yhdellä kurssilla. Huominen sunnuntai on ihan vapaa. Yksin tietty olen, kun kurssi loppuu. Sitten voisi lukea, katsella leffan/sarjoja jne. Perus ajankuluttamista.

    • paksullamunallasaa

      Viinaa juotu, ja tänään menen baariin iskemään paksulla munalla naisia.

    • Aina sama juttu. Kun kysytään mitä ätmit tekee, ketju on puolillaan "tästä on poistettu viesti sääntöjen vastaisena" -rivejä. Surullista, mode vois joskus antaa ätmien tekoset anteeksi.

      • Lothar_

        Mode pitää ätmejä rikkaruohona, ymmärrettävää toisaalta.


    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      125
      1278
    2. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      95
      932
    3. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      924
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      25
      877
    5. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      293
      770
    6. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      95
      748
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      34
      648
    8. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      646
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      50
      581
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      131
      568
    Aihe