Pomo odottaa liikoja

paskammies

Olen mennyt pakkaajaksi ja trukkikuskiksi töihin ja pomo luulee että osaan yliopistotasoista matematiikkaa ja suuttuu kun en sitä osaa.
Sitten heittää jotain insinööripaskaa mitä en ymmärrä ja alkaa vittuilemaan että pitäisikö mennä opiskelemaan. Hän on opiskellut vaikka ja mitä.
Helvetti, jos päähän oppi menisi niin en tasan ajaisi trukkia vaan olisin opiskellut.
Unelmissani olen astronomi mutta todellisuudessa en koskaan ole mitään.

3

297

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HyvinToimii

      Teepäs helppo testi: Jos ymmärrät tilinauhasi jokaisen luvun ja mistä ne tulevat, olet sinä oikeassa. Jos et, on pomo oikeassa.

    • fucked.up.world

      kyllähän tämä maailma menee pelottavaa vauhtia sellaiseksi että vain koulutetuimmat ja fiksuimmat pärjäävät, muilta viedään elämisen edellytykset kokonaan.

    • seonnäin

      Näin se menee nykyään. Viisaat herrat luulevat sinun osaavan rakentaa vaikka avaruusraketin, jos vain haluat. Oikeasti tätä kuulee koko ajan, että pelkät työhalut muka riittäisivät melkein mihin tahansa. Kumma kyllä tuollaisia työpaikkailmoituksia harvoin näkee, vaan vaatimukset ovat kuin astronautille yksinkertaiseenkin työhön. Ehkä kysymys on vain siitä, että nuo mukaviisaat eivät itse osaa tehdä mitään konkreettista ja luulevat että kaikki ovat samanlaisia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      151
      10964
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5240
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2453
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      30
      2143
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1711
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1554
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      30
      1251
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1186
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      935
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      892
    Aihe