Olen mennyt pakkaajaksi ja trukkikuskiksi töihin ja pomo luulee että osaan yliopistotasoista matematiikkaa ja suuttuu kun en sitä osaa.
Sitten heittää jotain insinööripaskaa mitä en ymmärrä ja alkaa vittuilemaan että pitäisikö mennä opiskelemaan. Hän on opiskellut vaikka ja mitä.
Helvetti, jos päähän oppi menisi niin en tasan ajaisi trukkia vaan olisin opiskellut.
Unelmissani olen astronomi mutta todellisuudessa en koskaan ole mitään.
Pomo odottaa liikoja
3
360
Vastaukset
- HyvinToimii
Teepäs helppo testi: Jos ymmärrät tilinauhasi jokaisen luvun ja mistä ne tulevat, olet sinä oikeassa. Jos et, on pomo oikeassa.
- fucked.up.world
kyllähän tämä maailma menee pelottavaa vauhtia sellaiseksi että vain koulutetuimmat ja fiksuimmat pärjäävät, muilta viedään elämisen edellytykset kokonaan.
- seonnäin
Näin se menee nykyään. Viisaat herrat luulevat sinun osaavan rakentaa vaikka avaruusraketin, jos vain haluat. Oikeasti tätä kuulee koko ajan, että pelkät työhalut muka riittäisivät melkein mihin tahansa. Kumma kyllä tuollaisia työpaikkailmoituksia harvoin näkee, vaan vaatimukset ovat kuin astronautille yksinkertaiseenkin työhön. Ehkä kysymys on vain siitä, että nuo mukaviisaat eivät itse osaa tehdä mitään konkreettista ja luulevat että kaikki ovat samanlaisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia?
Kertokaas omia mielipiteitä eutanasiaan liittyen. Onko mielestäsi oikein vai väärin ja miksi?1012427Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä511193Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1775112Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa313726Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1963554Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss503139Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1082869Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky132428Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie512174Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy191965