Oisin kiinnostunut sählyn aloittamisesta, mutta tuntuu et sen harrastaminen ois pitänyt alottaa jo aikoja sitten. Oisko tietoa missä vois 13-vuotias ihan vaan harrastaa ja höntsäillä huvikseen Järvenpään seudulla tai lähi kunnissa? Kokemusta mulla ei ole yhtään, mutta liikkatunneilla pelaaminen on ollu ihan jäätävän kivaa. Mistä löytäs suunnillee samantasoista porukkaa?
Sählyn aloitus.
4
1087
Vastaukset
- zzzzzzzzz11
se on aivan normaalia, itse aloitin kun olin 14v
- Puolustavapuolustaja
Mailavinkkiä vaikkapa oxdog zero vanhempi malli löytyy viidelläkympillä, aloittelijalle loistava, itse pelaan oxdog ultralightillä jossa lapa ja grippi vaihdettu, mulle täydellinen maila siinä (touch grippi ja Razor MB lapa)
- Lätisijöille.mailaa
Kysy paikallisista seuroista tai ~ikäistesi peliporukoista mukaanpääsyä? Jos porukoihin ei muuten pääse, niin kokoa oma joukkue, ja kyselette treenivuoroja paikallisten urheiluseurojen tai suoraan tilojen omistajien kautta.
- Hyökkääjä
Siitä vaan alotat. Ite alotin jossain 11v ja harkitsin ja parien harkkojen jälkeen lopetusta. Nyt oon harrastanu jo monta vuotta ja hyvin menee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1652581Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait208701Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22668