Puolueen nimi"Sallassa"
Ja yhteen hiileen puhaltamista koko kylälle,eikä jaaritella puolueiden kesken joutavia.
Sallaan vain yksi puolue.
17
628
Vastaukset 17
- Uuetpuutjohtoon
On ehotus kyllä hyvä.
joutaa jo koko porukka panna ihan uusiin puihin.
ja vielä että johtais joku ulkoa koko kuntaa,vois viraston lakkautaa kokonaan. - Johtovaihtoon
Tarvihe ees puita,joholle monoa vaan.
Mitä on johto saannut aikaan kaikki nuoriso alkoi kadota vuonna 1987-1989 - eipuoluetta
Mihin me tarvitaan puoluetta?? ASioiden hoitajia me tarvitaan.
- yksipuolue
Kaikki vaan persuihin, niin siinähän se sitten on.
- eipuoluetta
Miten joku jaksaa jauhaa persuista, ei aivan tervettä hommaa.
- PasiHeimo
Ainoa oikea on kommunismi!!!!.
- Läskikapina
Omena ei kauas puustaputoa,vaan periytyy.
- LoistavaIdea
Ajatus on hyvä ja kannatettava muutamalla reunaehdolla: yhtään nykyistä tai entistä kepulaispoliitiikkoa ei huolita mukaan eikä yhtään rasistisen ajattelukannan omaavaa persua (no, sehän sulkee ne persuloiset kaikki ulos).
Muuten idea on erinomainen! - Jäätävä
Vasemmistolaiset ovat kaikkein pahimpia rasisteja . Ei Salla tarvitse näitä .
- TuskinTiedät
Miten tämä vasemmistolaisten ns. rasismi ilmenee?
- Liikeloppui
Suomen vastarintaliike päätettiin lakkauttaa, hyvä niin. Mitä nyt vasemmistolaiset, onko teillä tulossa uusi vastaava liike piankin tulossa?
- SuloUljasGoljat
Persuja on kahdenlaisia ruskeita ja sinisiä,keskusta siinä keskellä,reumatismikään ei miellytä,jotén valitsen kommunismin💡!.Suomen nimi muutettakoon ulkokoreaksi,lipusta poistetaan risti(kokovalkea)rajavartiosto jätetään, puolustusvoimat lakkautetaan ja tilalle työttömien palkkaarmeija,vaaran uhatessa turvaudumme itänapuriin.
- ylivoimainenVastus
Jos tarkemmin ajatellaan, polttaako Suomi rahaa turhaan. Venäjäähän me pelätään joka kuuluu mailman sotilasmahteihin. Vaikka me hankittaisiin kymmenkertainen asemäärä ei se paukahtaisi vielä missään.
Sallan rajantakanakin on sotakalustoa niin paljon että venakon ei tarvisi kuin käynnistää hykkäysvaununsa Salla hukkuisi savuun.
Osahan olisi jo nyt valmis sotimaan vaikka Venäjääkin vastaan pitää kuitenkin muistaa se tosiasia emmehän koskaan ole voittaneet yhtään sotaa.
- ekstiä
Ei Sallassa osata edes kusta "yhteiseen hiileen", puhaltamisesta puhumattakaan!
- velierkkivääräleuka
Kertokaa mihin me niitä puolueita tarvitaan. ASioiden hoitajia me tarvitaan. Fiksutkin ihmiset ovat menneet aivan lampaiksi kun he ovat joutuneet puolueiden myllyyn. Omia ajatuksia et saa läpi vaan joudut tyytymään muiden, lähinnä vallassa pitkä'än olleen kalkkiksen ajatuksiin.
- Hyväisä
Kepu on ajanut itsensä suohon tämän sipilä johdolla,niin ettei ainakaan Kepua kannata hengissä pitää. Pelkkä Kokoomuksen apupuolue nykyään. Muuttakaa nyt kaikki työttömät lappilaisukot hesaan töitä hakemaan. Katsotaan mitä hyvää siitä seuraa. Juhana vartiaisen mukaan kolmen kuukauden välein pitää muuttaa työn perässä. Siitä vaan reissuun. Mars mars. Teltta kainaloon kun ei kämppää hesasta löydy.
- valehtelevapate
Olipa avaus presidenttivaalien tvtenteissä. Paavo Tohtori Väyrynen. Pate teki kuten ennenkin, valehteli kansalle aivan pokkana. Gallupit eivät pidä paikkaansa Vale, minun kannatus on toiseksi suurin nyt vale,pitää erota eu:sta vale koko eu homma kuuluu pääministerille, suurin osa suomalaisista ei kannata maahanmuuttamäärien nostamista vale (HS gallup 47 kannattaa 41 vastustaa) , maahanmuttajien ottamisesta päävastuussa on pesidentti vale, ei kuulue presidentille mitenkää. Seuraavana valehtelee Hirvisaari, palataan asiaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1062205- 103886
- 66823
- 46790
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21736Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha517716Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76640- 64615
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23580- 57551