Bikinialueen karvat

Pörrökkä

Miten muilla kasvaa karvat tuolla? Aikaisemmin ja teininä alapääkarvoitus pysyi aisoissa; ei tursoillut yli pikkuhousujen tai uimapuvun reunojen. Nyt päälle kolmekymppisenä tuntuu, että karvat karkaa sekä kolmion reunoilta pikkarien rajan yli että sitten häpyhuulista reisiin päin, jotka jäävät ihan ulkopuolelle uikkareista esim. En ole paljoa toljotellut muitten naisten karvoja, joten en tiedä miten ne menee.
Mutta käykö kaikille niin, että karvat rupeavat tursottamaan sopimattomasti iän myötä? Koska aiemmin tosiaan ei ollut mitään ongelmaa, karvat pysyivät piilossa. Nykyään täytyisi trimmailla niitä, jos aikoo uikkareissa esiintyä.
Mutta tämä on uusi ongelma minulle, eikä karvat saa mielestäni näkyä julkisilla paikoilla, vaikka muuten kannatan luonnollisuutta - liian vihjailevaa. Mutta häiritsevää, kun karvoja kasvaa siis myös häpyhuulien ulkopuolella reisissä, eikä niitä saa piiloon. Mutta miten muilla siis nuo karvat?
Joskus teininä sheivailin huvikseni, kun se ei ollut vielä muotia, nyt suosin luonnollista lookkia, mutta ärsyttävää, kun joutuisi nyt trimmailemaan vähän väliä.

1

882

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gdgdssgdsgsgsgd

      Karvojen kasvussa on jokin geeneihin kätketty koodi. Monet mainostavat, että alapään karvat suojelevat alapäätä. Itse uskon, että ne ovat pelkästään symboli sukukypsyydestä ja iästä. Eihän vauvoilla kasva karvaa, ja he vaippa-alueelleen suojaa tarvitsevat. Pikkulapsella niitä ei ole, teini-ikäisellä on. Karvat eivät siis kerro, kuka on kypsä ja täysi-ikäinen, vaan kuka on sukukypsä. Kovin iäkkäänä karvat ovat jo alapäästäkin selkeästi vähenneet.

      Karvat ovat kauneimmillaan ja parhaimmillaan joskus päälle parikymppisenä, sitten alkaa taantuma. Karvat saattavat haalentua, karkeutua, pidentyä ja rehottaa muutenkin entistä hallitsemattomammin. Karvojen kasvun muutos ei johdu mistään, mitä on itse tehnyt, vaan siitä, että on saanut lisää ikää. Moni luulee esim. raskauksien aiheuttaneen karvankasvua anaalialueelle, mutta kyllä karvoitus leviää synnyttämättömälläkin.

      Voit siistiä karvoja vaikka saksilla, se ei aiheuta kutinaa, eikä vaikuta karvankasvuun millään lailla. Kovin hankalat reisien puolella kasvavat karvat voi nyppäistä pinseteillä irti.

      Itse poistan alapään karvani kokonaan, olen poistanut kauan ja aion poistaa siihen asti, kun olen sen verran "mummo", että se näyttää naurettavalta, tai ihoni ei sitä enää kestä. Nyt (40 ) karvoja kasvaa hieman reisien sisäpuolelle ja pakaravakoon jonkin verran peräaukon taaksekin. Niitä nypin joskus peilin ja akrobaattitaiteilun avulla pinseteillä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      90
      1456
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1013
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      379
      854
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      153
      824
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      124
      727
    6. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      709
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      658
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      635
    9. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      631
    10. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      622
    Aihe