muoniolaisia vaivaa ku levitetään toisen suulla perättömiä ja valheelllista tietoa. Mitä te yleensä tuossa voitatte. onko se teille niin mahtavaa ku saatte minun muoniossa silmätikuksi. Jos mie en missään käy niin miksi pitää selvitellä paskaa toisen suulla. Puhukaa silloin ku teillä on varmaa tietoa
Mitä vittua
vittuuntunut57
285683
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Mitä tekstiä???
Taiat olla vittuuntunut syntymästä asti, tai sitte itiootti
Ei tuosta mitään selvää saa mistä on kyse? Mutta yritetään pärjätä.!
Eihän tässä kylässä muuta tehä ku selvitetaan toisten asioita ja levitellään perättömiä huhuja, lakastan ensin ne omat rappuset ja sitte vasta naapurin
En oikein ymmärtänyt kysymystä, mutta itselle käy ihan millaista vittua tahansa. Tieten lämmin ja märkä olisi toivottavaa, mutta kuiva ja kylmäkin käy.
Soot kylä aito lapinmies ko nehän pannee kaikkea, mikä tekkee vielä lämpimän paskan.
Voe raukkaa muutappa muualle täältä
Vai oliko rehtorin poispotkijaisten alkusoitto vähän eroottisvärittyneempi?
samaa juoruamista joka pitäjässä!!!!!!!!!
ja vitun "fac buukissa" lisää juoruja tehtaillaan,,, ;(
Juoruja ole kerran julkisesti kerrothaan, mutta tosi son että jokapaikassa niitä juoruja on
Muoniolaiset ei muuta osaaa kun puhua paskaa toisista! Ei siis yhtään mitään muuta !
Tekiöläisetkään sen kummempia ole paskanpuhumisseen viitaten kierouski hyänä plussana
yli kymmenen opettajan paikkaa haussa Muoniossa!!!!!
Sivistystoimenjohtajan kans. Kyllä siellä joku oikeasti mättää,
ei nää voi olla pelkkiä vihapuheita.
Mitä siellä koululautakunnassa oikein tehdään??
Lapsia kiusataan,koulua särjetään,vanhemmat huutavat,opettajat hajoovat,
rehtorit lakoaa, jne. mikä on tilanne,eikö kunnanhallitus ihmettele?
Kouluväki ihmettelee
kunnanhallitus vielä ihmettelee sitä että mikä se onkaan kunnanhallituksen toimenkuva,että siinä teillä uusi kunnanhallitus.eikös se pitäny uusin voimin tarttua toimeen kun sinne henkseleitä paukutellen haluttiin ja nyt kokouksista kuulemma hädintuskin saadaan päätösvaltaisia kun on muita kiireitä. ehkä sittenkin olisi ollut vanhoissa vara parempi.
Noin taitaa ollakin. Kaduttaako kun tuomittiin niin railakkaasti entisiä poliitikkoja, oikein nimeltä mainiten?
Entiset hyvät politikot ovat haudan levossa rauha heille. Yli puoluerajojen ajoivat kunnan etua käyden hattu kourassa pyytelemässä rahaa hankkeisiin.
Niin nyt menhään vain rellestään eikä saaha mithään aikaseksi.
Muonion maine laskee ko lehmänhäntä.
Saahan syksyllä enhään epäpäteviä opettajia ja taso laskee.
antakaa kiitos ajoissa .
On sielä kuule vielä muutama pässi.
Kohta niistäki päässään.
Nyt puhutaan politikoista, kunnan edun hoitajista ei muista.
Ulkopaikkakunnalta muuttaneena Muonion meno vaikuttaa välillä absurdilta teatterilta. Kun päätöksiä tekevät ihmiset ovat monessa usein henkilökohtaisesti sidoksissa ratkaistaviin kysymyksiin, heidän tekemänsä ratkaisut ovat usein kummallisia tai pahimmillaan tuhoisia
Vahvasti samaa mieltä nimimerkki Melkkon kanssa.
Samoin muutaki nähtynä kuin Muonion ympyrät, niin ymmärtää miksi esim. teratteria ei juuri Muoniossa kaipaa.
Vähänkin seuraamalla Muonion kunnan päätöksiä ja ketä milloinki päättämässä ei voi muutako ihmetellä.
Niin vähän, niin vähän on muutoksia ainakaan vielä tullut uuden johtajan tai ”uusien” päättäjien myötä.
Usein tapahtuva tuulettaminen poissa Muoniosta auttaa siedättämisessä.
Kauniit maisemat, korven rauha ja hyvät naapurit tasoittaa ”vielä” Muoniossa asumista.
Olette oikeassa hyvät naapurit ja hyvät maisemat. Siinäpä se.
Tuohan on hyvin yleistä varsinkin jos työ on tylsää ja muuhun ei pysty. Jotenkinhan sitä aikaa pitää kuluttaa,.Moni viettää päiväkaudet somessa tai liikkuu peremiumautollaan etsien kohteita morkata Jos ei muuta keksi, esitellään omaisuutta ja pärstäkerrointa. Ja mikä hauskinta työaikana
Ystävät voi valita, naapurit tulevat yleensä vahingossa.
Ootteko koskaan miettinheet tätä elämää vähän perusteellisemmin? Täällä menestyy ja saa tahtonsa läpi vain jos:
a) kuuluu johonkin isompaan jengiin, nykyaikana Leijoniin, rotareihin, uskonlahkoon, isoon sukuun tms.
b) sinulla on rahaa niin paljon että tekemisesi vaikuttavat koko kunnan talouteen. Näin voin jossain määrin määrätä mitä kunnassa tehdään.
Yksin pakertavalla ihmisellä ei ole mitään turvaa näitä liittoumia ja rahamiehiä vastaan. Nämä isot jehut päättävät kunnan asioista, puolueet ovat muualta tulleitten "maskeja", ei paikallispolitiikassa puolueilla ole juuri merkitystä kommunisteja lukuunottamatta, aatteet on kuopattu.
Huhuille ei kannata laittaa mitään painoarvoa, varsinki jos net kuulee jossaki SEO:lla. Paskanpuhujia ja kuulemansa väärin ymmärtäjiä on joka paikassa. Joillakin on oma etu takataskussa, joillain vuosia sitten kokemansa vääryys jne. Syyllistä paskapuheille et löydä, joten anna olla, jatka elämääsi. Juoruajia löytyy, ehkä jopa lähipiiristäsi. Tämä elämä on vain tämmöistä.
Miksi se oma tahto pitäisi saada läpi? Entäs jos omaa tahtoa on junnannut läpi koko elämänsä ja jossain vaiheessa on unohtanut että yhteinen hyvä kantaa pidemmälle?
Alkanut poliitikon pitkä painajaisuni..