sinkkunaiset mikä on vaikeaa

naiset miksi et tiedä tai et osaa olla kunnon miesten kanssa eritoten kunnon sinkkumiehen kanssa ja ottaa hänet itsellesi eli mikä siinä on vaikeaa mutta toimeen tulet tinderimiesten kanssa ym vastaavista
7157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Minä en halua tutustua minkäänikäisiin tuntemattomiin miehiin, pitää olla ennestään tuttu, kun tuntee tietää että on kunnollinen. Ongelmana voi olla se että halutaan suhteelta eri asioita. Sellaisessa tilanteessa ratkaisu on täysin selvä, olla yksin. Koko tilanne olisi kannattanut kartoittaa jo ennen kuin hänet asetettiin "keskipisteeksi", koska se ei ole ollut hänelle mieluista koskaan.

Äänestä
  • miten tunnet tuntemattoman tinderimiehen

    Äänestä

  • miksi.tinderimies.on.tut kirjoitti:

    miten tunnet tuntemattoman tinderimiehen

    Jankkapaska.

    Äänestä

  • idioottii kirjoitti:

    Jankkapaska.

    no entä sitten jos tunnet miehen entuudestaan ja tiedät että teillä on eri jutut ja haluatte eri asioita ja mies ei halua sinusta naista itselleen vaan etsii muuta naista ja ehdottaa naidaanko niin miksi hänen kanssaan haluat olla ja toinen käyttää sinua hyväkseen niin ei hän sinua halua tai jos asut esim lahdessa ja kirjoittelet tinderimiehen kanssa niin mistä tiedät kuka se on vaikka se sanookin että on rakastunut sinuun ja haluaa naimisiin kanssasi ja ehdottaa treffejä ja tapaatte ja panette mutta oikeasti mies asuu inarissa on naimisissa 4 lasta tai mies helsingistä joka etsii helppoa antavaista naista eli hän sai pimppiäsi ja etsii itselleen naista parempaa mutta voi tulla uudestaan luoksesi kun ei ole löytänyt ketään ja panetuttaa mutta miksi et anna seksiä ja etkä halua seurustella etkä tutustua mieheen joka oikeasti rakastui sinuun eli haluaa seurustella kanssasi ja on komea ja mukava mutta sille olet inhottava ja ilkeä miksi

    Äänestä

  • "Minä en halua tutustua minkäänikäisiin tuntemattomiin miehiin, pitää olla ennestään tuttu"

    Vaikuttaa mahdottomalta. Eihän voi olla tuttu ennen tutustumista.

    Äänestä

Kunnolliset miehet ei sitoudu. Vähän ajan päästä ne haluaa jo olla vapaita.

Äänestä

No mistähän niitä kunnollisia sinkkumiehiä löytää,siis oikeita miehiä.Itse jo yli 40 nainen ja kiinnostuneet miehet ovat yleensä nuoria kloppeja tai sit varattuja.Ja jos itse kiinnostun jostain niin tapaus osottautuukin täydeksi paskaksi.Eipä paljon huvita enää edes haaveilla kunnollisesta miehestä ku aina saa pettyä.Ei silti,kaipaisin toisen läheisyyttä ja läsnäoloa edes joskus.Sen verran ottanu osumia että ei uskalla edes ajatella että tekisi alotetta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miksi.pelkäät.miestä kirjoitti:

naiset miksi et tiedä tai et osaa olla kunnon miesten kanssa eritoten kunnon sinkkumiehen kanssa ja ottaa hänet itsellesi eli mikä siinä on vaikeaa mutta toimeen tulet tinderimiesten kanssa ym vastaavista

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu