Äänestän Väyrystä - Paras Suomelle

Hienoa, että Paavo herättelee tänään illalla Suomalaiset todellisuuteen.

Kokoomuslainen Suomen rahojen "Kassakoneryöstö" alkaa paljastua.

Nyt on oikea aika äänestää Paavoa. Paavo korjaa sen, mitä Sipilän ja Saulin porukka on tunaroinut.
19206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Jassoo. Sipilä ja Sauli Niinistöhän ovat pakolaismyönteisiä ja molemmat todenneet, että kiintiötä voidaan nostaa. Pakolaiselle maksetaan puhtaana käteen jopa lähes tonni kuussa, kun alkaa opiskella Suomen kieltä. Suomalaisen opintotuki on alle 300 euroa. Niinistön näytöt on annettu.

Äänestä
  • ei sauli

    Äänestä

Jos tarvitaan ry**än saappaan pohjan nuolemisen asiantuntijaa niin Meidän Paavo on paras. Putinin kaverille on aina töitä Suomessa.

Äänestä
  • Haist sie kukkanen.

    Äänestä

Äänestän Paavoa. Vaimon kanssa kirjoitimme kannattajakortinkin, kuten moni ystäväkin.

Äänestä

Väyrynen on huru-ukko,

Äänestä

Laura tai Paavo ?!

Äänestä
  • pekka pekka

    Äänestä

Emme äänestä Väyrystä, syynä on sukkulointi KGB: n ja neuvostoliiton hyväksi. Äänestämme Niinistöä, hän ei sukkuloi vaan tekee työnsä Suomen ja kansalaisten turvaksi.

Wkipedia:

Suhde Neuvostoliiton tiedustelupalveluun[muokkaa | muokkaa wikitekstiä]
Suomettumisen aikaan 1970–1980-luvuilla Väyrysen on väitetty olleen läheisessä suhteessa Neuvostoliiton tiedustelupalvelun KGB:n kanssa. Entinen KGB-eversti Oleg Gordijevski kutsuu kirjassaan Sokea peili Väyrystä Kekkosen ja Karjalaisen lailla ”omaksi mieheksi”. Väyrynen on vastineessaan myöntänyt yhteydenpidon, mutta on katsonut sen ”normaaliksi isänmaalliseksi yhteydenpidoksi”.[57] Dosentti Hannu Rautkallion mukaan Väyrynen peri KGB-suhteet Kekkoselta.[58]

Äänestä
  • Kuules ny kokoomuksen , poika Väyrysen toilailut on pieniä Saulin rikosten rinnalla:
    Tästä voitte vielä lukea miten idiootit junailivat meidät euroon ja aiheuttivat meille kärsimyksiä: JA RIKKOIVAT LAKIA

    Perustuslakivaliokunnan kokouksen, jonka puheenjohtajana toimi Sauli Niinistö (PeVL 14/1994) pöytäkirjassa sivulla 4 sanotaan näin...

    "Valiokunnan saaman selvityksen mukaan Suomen puolelta on jäsenyydestä neuvoteltaessa todettu, että talous- ja rahaliiton kolmanteen vaiheseen siirtyminen edellyttää valtiosäännön mukaan eduskunnan myötävaikutusta. Tähän viitaten valiokunta katsoo, että liittymissopimus ei vielä voi merkitä sitoutumista osallistua talous- ja rahaliiton kolmanteen vaiheeseen."

    ..ja sivulla 4 sanotaan näin..."(h)allitusmuodon muuttamista voitaisiin...pitää oikeudellisesti välttämättömänä siltä osin kuin jokin sen säännös kokonaan ja muutoin kuin tilapäisesti menettäisi nykyisen sisältönsä EU:n jäsenyyden vuoksi" .

    https://www.eduskunta.fi/FI/vaski/Lausunto/Documents/pevl_14 1994.pdf

    Perustuslakivaliokunnan (PeVL 18/1997) päätöksessä (sivu 6) puolestaan todetaan, että "tämän mukaisesti markka voisi lakata olemasta Suomen rahayksikkö Suomen liityyttä euroalueeseen, vaikka 72 §:ää ei olisikaan muutettu." Valiokunta lisäksi toteaa, että asianmukaista on että 72§ pitää muuttaa perustuslain turvaamiseksi ja että perustuslain 72§ on säädettävä uudestaan valtiopäiväjärjestyksen 67 §:ssä säädetyllä tavalla. Tämän jälkeen perustuslakivaliokunta toteaa, että asia hoituu siten, että vaikka Suomi ottaa Euron käyttöön, niin perustuslaki voidaan saada asianmukaiseen kuntoon jossain myöhemmässä vaiheessa (1.3.2000)

    https://www.eduskunta.fi/FI/vaski/Lausunto/Documents/pevl_18 1997.pdf

    Ville Itälä palkittin Euroon liittymispäätöksestä sisäministerin pestillä 2000-2003.
    Johannes Koskinen palkittiin oikeusministerin pestillä 1999-2003.
    Paavo Nikula palkittiin oikeuskanslerin pestillä 1998-2007.

    Itälä, Koskinen ja Nikula eivät ymmärtäneet, mitä tarkoittaa perustuslaki-1919:n 95§:n sanamuoto: Tämä hallitusmuoto on kaikilta osiltaan oleva peruuttamattomana perustuslakina, eikä sitä voida muuttaa, selittää tai kumota taikka poikkeuksia siitä tehdä muussa järjestyksessä kuin perustuslaista yleensä on säädetty

    Äänestä

Vaikka olisi ainoa ehdokas, niin emme äänestä ehkä muutkaan ei tee niin.

Äänestä
  • ketkä "te"? Kokoomusnuoretko?

    Äänestä

Vaalien jälkeen alkaa syyttely, että media on laittanut hänet boikottiin (oikein) ei saanut riittävästi media aikaa ja haastattelijat olivat puolueellisia eikä päässyt ääneen. Paras ehdokas on Laura ei maailma tarvitse entisiä Neuvostoliiton "ystäviä" muistamme vieläkin jalasmökki kohun ja venkoilun ministeripaikoista, siis hänestä ei tule koskaan enää ministeriä tai
puhumattakaan presidenttiä.

Äänestä

Lauralle tai Paavolle menee meidän äänet, oikeastaan muita vaihtoehtoja ei edes kannata pohtia, jos yhtään välittää Suomen kohtalosta.

Äänestä
  • Vaalea nainen on kaunis, periaatteellinen, mutta kovin kokematon ulkopolitiikassa.
    Vaaleasta pääministeri, Väyrysestä presidentti. Vaaleasta presidentti myöhemmin.

    Äänestä

Jep Väykkä on pätevin.

Äänestä

Ilman muuta Pate on sivein ja pätevin.Pate vain nipistelee ohikulkevia lentoemoja,
Sauli puikottaa kummityttö mikähaukiota ja Haaviston peku pientä poikaa kakoseen.Hyi hyi teitä perverssejä.Huonoa mallia annatte suomen nuorille.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Suomenhyväksi kirjoitti:

Hienoa, että Paavo herättelee tänään illalla Suomalaiset todellisuuteen.

Kokoomuslainen Suomen rahojen "Kassakoneryöstö" alkaa paljastua.

Nyt on oikea aika äänestää Paavoa. Paavo korjaa sen, mitä Sipilän ja Saulin porukka on tunaroinut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu