Olen määräaikaisessa työssä ja pomo teettää mulla 2-3 kertaa enemmän työtä kun mitä vastaavassa tehtävässä olevalla tulisi olla.
Samasta paikasta on moni mennyt burnout lonalle tai itärtisanoutunut. Nyt en voi kuitenkaan irtisanoutua. Mitä tehdä ja miten pomo kuriin?
Samasta paikasta on moni mennyt burnout lonalle tai itärtisanoutunut. Nyt en voi kuitenkaan irtisanoutua. Mitä tehdä ja miten pomo kuriin?
Vastaukset 2
Vanhimmat
En osaa antaa ohjeita, voithan yrittää ottaa asian puheeksi pomon kanssa. Itse otin loparit, ei ole kiva olla työpaikalla, jossa sinä teet yksin käytännössä kaikki hommat vuodesta toiseen, muut saavat saman palkan 1/10 työpanoksella.
mistä helvetistä olet saanut päähäsi että " 2-3 kertaa sen mitä kuuluisi tehdä"
työntekijän kuuluu tehdä parhaansa jokainen päivä ja jos sinä saat tehtyä tuon työpäivän kuluessa niin silloinhan työmäärä on oikea.
jos minulle tulisi työntekijä mikä täräyttäisi tripla teholla samalla tarkkuudella duunia niin samantien saisi tuplapalkan. kannattaisi kummalekin.