mystinen skeittivideo...

nollie

hei tietääkö kukaan mikä tää on? https://streamable.com/s3hga
näyttäis että kuvattu ainakin helsingissä ja lahdessa, mutta vissiin jotain muitakin mestoja?
ei nyt ehkä ihan suoraan skeittaukseen liity kun menee välillä sellasille leveleille, ja tulihan siinä elämän tarkoituskin selväksi, vaikka vaan muutaman minuutin näyte olikin :D
ja ei jumalauta griffin mit vit xD

10

370

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • VisionGator

      Taitaapi liittyä niihin Rulla Lauta Juhliin... En kyllä jaksanut kattoa kokonaan – kumpaakaan :D
      Kasarin-ysärin taitteesta saataa sen sijaan löytyä omia kotivideoita, joita voisin digitoida. Pitäisikin pistää pystyyn joukkorahoituskampanja sitä varten tässä joulun pyhinä.

    • karhupainija

      kyl tää on rulla lauta juhlat 2 traileri, tossahan se lukee pienellä alakulmassa heti alussa!
      on muuten AIKA ÄLYTÖN pätkä, se ny on pakko sanoa tykkäs tai ei !!!

    • karhupainija

      haha mites toi enderi!?!? jooooooooooo

    • PsyBiot

      Öööh, skeittauksesta en niin tajua mutta mitä helvettiä nuo Chemitrails jutut tuossa lopussa, voiko ne pitää paikkansa? Ainakin aika uskottavan näköistä videokuvaa ja tilastotietoa... Harmi ettei lähdettä mainittu, nimittäin tää saattaa olla sellanen asia joka vois mediaakin kiinnostaa.

    • PsyBiot

      Okei, nyt kun mainitsin Chemtrailsin tässä viestiketjussa niin näköjään koko video on otettu alas ilmeisesti valtion ellei jopa jonkin sitä korkeamman tahon toimesta (ja kirjoitin vielä ylemmässä viestissäni ko. sanan TARKOITUKSELLA VÄÄRIN ettei näin kävisi jälleen kerran...). Mitäköhän tästä sitten pitäisi ajatella!?

    • nollie

      moi eli alkuperänen postaaja tässä, kiitti vaan kaikille vastauksista asia tuli selväksi,
      mutta nyt pikku kuumotukset kun eilen tuli jotain omituisia puheluja ilmeisesti joku englannin kielinen puherobotti kysyi mistä oon saanut tuon videomateriaalin haltuun ja kuulemma jotain seuraamuksia tulossa. kaikki kolme puhelua tuli tuntemattomasta numerosta niin en tiiä kuka se oli ja mistä ylipäätään sai mun numeron, kun se ei vastannut kun kysyin. ärsyttää kun halusin vaan skeittailla ja kattoa hyviä videoita ja nyt vähän tosiaan kuumottaa mut silmät kyllä tosiaan aukes
      todellisuuteen ton videon myötä

    • The_Saku

      Hei, tässä on alkuperäisen postaajan eli Nollien kaveri Saku. Kyselisin täältä onko Nolliesta havaintoja viime päiviltä? Hän kertoi tehneensä tällaisen viestiketjun, minkä jälkeen alkoi saada outoja puheluita. Eräänä yönä tällä viikolla Nollie soitti minulle, että hänellä on nyt kaikki vastaukset, mutta hänen puhelintaan kuunnellaan, joten minun pitää tulla hänen luokseen. En tiennyt mistä on kyse, mutta lähdin silti.

      Kello oli 03:30 torstain ja perjantain välisenä yönä, ja matka Suutarilasta Kurkimäkeen ei ole mikään aivan lyhyt. Uskollinen tossumoponi kuitenkin vei minut perille – kiitos mopolle siitä!

      Perille päästessäni Nollie ei vastannut puhelimeen, ja hänen asuntonsa valot olivat pimeinä. Huomasin pian, että ovi oli epäilyttävästi raollaan, ja kun astuin sisään, huomasin, että asuntoa oli pengottu sangen läpikotaisesti. Nollieta ei näkynyt missään, enkä ole hänestä sen koommin kuullut.

      Olisi kiva tietää, mitä oikein on tapahtunut. Tämä ei ole ollenkaan Nollien tapaista. En yleensä lue paljon tätä skeittausaiheista palstaa, mutta minuun saa parhaiten yhteyttä kirjoittamalla suomi24:n keilaus-foorumille: https://keskustelu.suomi24.fi/urheilu-ja-kuntoilu/keilaus

      Jos näette Nollien kaupungilla, niin ottakaa yhteyttä. Tuntomerkkejä sen verran, että hän on noin 90-vuotias, 3,5 metriä pitkä, pukeutuu suuriin pressukankaisiin, tiuskii aggressiivisesti vastaantulijoille ja leijuu kävellessään noin 3 cm maanpinnan yläpuolella. Aion 3d-tulostaa noin sata Nollien näköispatsasta ja ripotella ne ympäri Helsinkiä tunnistamisen helpottamiseksi.

    • nollie

      HEI, NIMENI ON NOLLIE, JA OLEN PALANNUT – VASTOIN KAIKKIA ODOTUKSIA!

      MINULLA ON TEILLE KAIKILLE USKOMATONTA KERROTTAVAA!

    • kempeleeseen_muuttaja

      moi, muutin just kempeleeseen ja mietin että onko siellä asfalttia? tekis mieli kesällä skeittailla mutten tiiä onko siellä asfalttia kun lunta maassa ja muutin just

    • Sloggitjalas

      Tää vaikuttaa kyllä kiintoisalta. Avaruutta ja kaikkee. Pätkän perusteella ei paljoa skeittaa, mut matkoilla ovat kyllä kieltämättä. Toivottavasti pidempi setti tulee pian! Ja toivottavasti onnistuvat pelastamaan Hyttisen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      162
      6404
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      75
      5310
    3. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      14
      3715
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      121
      3335
    5. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      167
      2651
    6. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      74
      2315
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      1
      2078
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      27
      1628
    9. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1556
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      95
      1301
    Aihe