Maailman paras biisi lukijoiden mielestä

Mikäköhän on niinku lehtien lukijoiden mielestä äänestetty maailman
parhaimmaksi biisiksi.
31236
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Missä maassa ja milloin? Minkä lehtien lukijoita tarkoitat? Savon Sanomia? The New Statesmaniä? Die Weltiä?

Äänestä

Romanssi: Leif Fager

Äänestä

Minkä lehden? Rolling stones? Kerrang? Classic rock? Suomalainen musiikkilehti Saundi? Vai tarkoitatko jotain sanomalehteä? Vai kenties jotain tavallista aikakauslehteä?

Minusta hyvä kappale on sellainen, joka koskettaa tai resonoi muuten jollain vähän syvemmällä tasolla, jossa on hyvä sävelmä, jos laulua ja laulajan ääni nappaa, saa tanssimaan yms. Jos joku noista asioista tai kaikki täyttyy niin se on siinä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


dsfdsafdsaffds kirjoitti:

Mikäköhän on niinku lehtien lukijoiden mielestä äänestetty maailman
parhaimmaksi biisiksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu