Onko kellään kokemuksia näistä Tornion tatuointimessuilla tehdyistä tatuoinneista? Laatu, hinta, hygieniataso? Itseäni kiinnostaisi, mutta jotenkin vain tuntuu varmemmalta esim. oululainen, tunnettu tatuointiliike.
Tatuointimessut
Jontte
71565
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Työnlaatuko epäilyttää? Kyseisille messuille tulee ainoastaan ALANSA AMMATTILAISIA. Jokainen setä plus Wilma vääntää näitä hommia elinkeinokseen eli sikaa säkissä et saa. Jokaisella tatuoitsijalla pitäisi ständistään löytyä kansio missä on näytillä herran omia kätten töitä valokuvien muodossa... Ja voithan seurata hetkisen sivusta kuvan tikkaamista, jos tekijä vaikuttaa kansioiden perusteella lupaavalta. Turkkilaista tinkimiskisaa sinne on todennäköisesti turha mennä kuitenkaan pitämään, sillä painotan edelleenkin että mustetaiteilijat ovat ammattilaisia eivätkä satunnaistuhertelijoita... Lycka till. Suosittelen kuitenkin käydä tutustumassa ja ostopakkoahan siellä ei ole! :)
Kannattaa käydä tutustuun messuihin. Messuilla en ole tatuointeja ottanu vain ja ainoastaan hinnan takia, koska minusta tuntuu että siellä on käytössä "messulisä". Mutta ammattilaisia siellä on laatua ei kannata epäillä...
Otin ensimmäisen tatuointini kaksi vuotta sitten messuilla, silloin ne järjestettiin Haaparannan kaupunginhotellissa. Tekijänä oli Jari Partanen. Vuosi sitten en ollut asepalveluksen vuoksi messuilla mukana ja tuskin tänäkään vuonna asuinpaikan vaihduttua Kemistä Helsinkiin.
Kuten edellisistä viesteistä selviää, messujen tatuoijat ovat ammattilaisia eivätkä satunnaisia harrastelijoita. Ja kaikki nytkin messuille tulevat ovat jo valmiiksi tunnettuja tekijöitä. Eli saat messuilta varmasti yhtä laadukasta ja varmaa jälkeä kuin oululaisistakin alan liikkeistä. Eri asia on, haluaako ensikertalainen hakkauttaa tatuaation nahkaansa kymmenien silmäparien vahdatessa vieressä. Mutta se on taas täysin itsestä kiinni.
Minä olen käynyt myös Partasen Jarilla ottamassa tatuointini ja olen erittäin tyytyväinen. Sain myös suunnitteluapua jotta tatuoinnista tulisi minun näköiseni. Tällaista ei löydykkään joka tytöltä :)
Käy katsomassa miehen kotisivut
http://www.ironbeardtattoo.com/
Tekee kuvia jokaisessa tuccabajan toimipisteessä.
http://www.tuccastore.com/tuccabaja2k3/index.php?sivu=toimipisteet
Jari ei tee kuvia KAIKISSA Tuccabajoissa, toisin kun väitit. Oulun toimipisteessä on oma tatuoitsijansa. Jari tekee kuvia säännöllisesti Rovaniemellä ja Kemissä, sekä tilauksien perusteella Kemijärven ja Kuusamon Tuccabajoissa.
joo, partanen on kyllä osaava alansa edustaja (on tehny yhen mulle), mutta jos luulet että olet ainoa jotain tiettyä kuvaa nahassaan kantava niin saatatpa hyvinki olla väärässä.. eräs kaveri suunnitteli itselleen tatuoinnin ja sanoi partaselle ettei sitä muille saa missään nimessä tehdä. meni vajaa vuosi ja rannalla tulee joku outo tyttö vastaan sama kuva olkapäässä.. eli jos tatuoinnin tekijä pitää kuvasta niin et välttämättä ole ainoa sen kuvan kantaja..
Ellet messuilla tule vielä saaneeksi täyttä varmuutta asiaan tai tuijottavat silmäparit häiritsevät, ja päädyt asioimaan tatuointiliikkeeseen, voin lämpimästi suositella Tuomasn:n mainitsemaa Partasta. Päämajaa kyseinen tatuoitsija pitää Rovaniemellä Rovakadun Tuccabajassa, mutta on myös tavattavissa joka maanantai myös Kemin Tuccabajassa! Eli Kemi-Tornion alueelta ei välttämättä tarvitse Ouluun asti lähteä mustettaan hakemaan, sen saa ammattitaidolla lähempääkin.