Ria Kataja syyttää Ylen nettisivuilla tv sarjan ohjaajaa kymmenen vuotta sitten tapahtuneesta ahdistelusta sarjan kuvauksissa. Kukahan tämä ”täysi sika” on, kuten Kataja henkilöä kuvailee ?
Ahdisteltiinko Taivaan Tulet kuvauksissa ?
33
4655
Vastaukset
- uskottaviako.ovat
Onko rouvalla työt vähissä, on kummallista naukumista, asiat pitää hoitaa silloin, kun ovat ajankohtasia.
- Käänänen
Eiköhän tuo nimi pian tule esille jotain kautta. Ahdistelu on törkeää toimintaa.
- Suurinonnisonni
Kyllä se taitaa olla varmasti kylän suuri sonni. Ohjaaja kuten edellä sanottii.
- Luonnon-laki
On ottanut sisäänkin,lapsia on,mutta ovatko yhdelle vai kahdelle?
Eronnut ja karannut,ei taida olla vientiä,kun pitää julkisesti valitella! - Naimasaslakki
Pillua oli Riialta vongannut.
- Luonnon-laki
Samalla olisi saanut itsekkin!
- KARAKURA
Voi saatana näitä akkoja, ovatko täysi päsiä.
ESITTELEVÄT ITSEÄÄN PAIKAT PALJAANA JA SITTEN SYYTETÄÄN AHDISTELUSTA KYMMENEN VUODEN JÄLKEEN. - VittuPlus
Naisten pitäisi ottaa kohteliaisuutena jos joku haluaa heidän pilluaan. Ainakin on typerää tuoda esille noinkin vanhoja juttuja. Kertoo naisten järjenjuoksusta jotain jos sellaista koskaan on ollutkaan.
- Kempanssaahdistelija
Onko nyt sitten niin että Kemppa on saanut oman ahdistelijan?
Näihin ja muihin kysymyksiin vastaus hetken kuluttua.- lapinmulkut
Ei ole tainnut etelän tyttö ennen saada Lappilaista mulkkua? Se on ihan eri asia kuin etelän lyhyet,ohuet ja veltot kyrvät.
- miksikaikkiniinvaikeaa
Miksi pihdata kun voi nauttia elämästä täysin rinnoin ja paljain pilluin.
- Kemijärven_mulkku
Kemijärven_mulkku:
hyviä kommentteja. Ihan pillun halu heräsi. - kylläonnoloa
Kuka mahtaa olla tämä kylän ainut ravattisonni?
Ei kai vaan herra narsissi suuruus itse?
Toivotaan asiaan selviä vastauksia.
Herra on hyvä ja häpeää!
Pilasit sitten meidän konnon miesten maineen. - kertokaa_
löytyykö juttu jostain netistä?
- MiestenStressiPallot
Naisia on niin mukava ahdistella ja puristella.
- naimaantulet
Pitäisikö taivaan tulien aukio muuttaa pilluun tulioiden aukioksi?
- slurpsh
Märkää ja kiusattua tussua.
- untaVainOn
En kyllä sellaista tietoa ole löytänyt jossa puhutaisiin ahdistelusta Taivaantulien kuvauksissa. Olisiko mielikusitus juttuja.
- rehtilappilainen
Tällainen vihjaileva YLE-juttu on paha homma. Nyt Kemijärven oma ohjaaja on leimattu ahdistelijaksi ilman mitään todellista syytä.
Mikä etelän moraaliton sarja lie ollut.
Ei rehti lappilainen toimi noin.- Oikea-oivallus
https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/25994584_1496860577066723_3289460737716726983_n.jpg?oh=8568e22ce73b2f3bb7b601bced07a89e&oe=5AB9DC3D
Nyt alkoi ylä ja ala huulet heilumaan!
- Kilju....Va
Sopii kuvaan. Lapin rehellisiä jätkiä, joita siellä riittää joka kaljabaariin.
Illalla kännissä hakataan muija ja lapset pakenee hankeen. - Työtönohjaus
Kyllä.
Ennen kuin viikko on ohi niin on vänkärinkin työt ohi.
Näin nyt sitten on näreet.- Sellainenohjaus
Pari päivää män pieleen irtisanominen.
Eikö tämä vänkäri liene jo täyden eläkkeen vaiheessa.
Onnea jatkossa!
- DonJuanos
Ainahan sitä pitäisi voida kysyä asioista! Mikäs sen rehellisempi ja suorempi kysymys kuin, että "annatko pillua"? Nykyajan naiset tahtovat olla liian herkkiä ja sanoisin jopa aivottomia.
- ufoJuttuja
Tämäkin taitaa olla kemijärviläisten omia juttuja samoin kuin ufotkin. Faktatietoutta ei ole missään, ei edes MV lehdessä.
Ei kyllä ensimmäinen kerta kun paikkakunnalla puhutaan potaskaa. - entisetneitsyet
Me tytöt nykyään kysymme seisookos sulla. Aika monella ei kai kun häipyvät takavasemmalle. Ikävää tuo.
- Sihvis
Seisoohan se mutta vain näteille tytöille.
- Sihvis
Sesioohan se mutta vain näteille tytöille.
- pätkäpojuko
Taitaa seisoa vain 2 minuutin pätkissä.
- pilallemenitääkin
kuulin et siideri tytölle maistuu ja fyrkat vähissä
- VislaavaMaksa
Taitaa olla saanut tuo nuorempi vaimokin.... TARPEEKSEEN... Lapin eksotiikasta ja suuntaa lapsineen kohti etelää. Jää Vänkäri kittaamaan keppanaa Kemijärvelle ja kohta maksa viheltää kilpaa VR:n veturin kanssa.
- TörhösLate
Ei ollut Vänä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005548576.html
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Koko familia taas lehdissä jauhamassa vanhoja asioitaan
Nyt menee familialla lujaa. Martina ja äiti MeNaisissa (taas) ja Esko IS:ssa. Kuinkakohan monta kymmentä kertaa nuo sam3511357- 741355
Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten3041094Taas syytöntä ja rehellisintä rangaistiin
Ja vielä 13 000 euroa kaupungin oikeudenkäyntikuluja maksuun. Lisää tällaisia päätöksiä.😀451038Aika pieni se on
Joku sanoo että matala on suihku. Säätöä tarviaa nyt ruisku, että se ruiskuaa korkeudelle valopylvään Näin saamme näht30869Heh, Irvi-Riikka vie duunareilta nyt arkipyhätkin
Voihan saksilla näköjään leikellä kalenteriakin. Irvi-Riikalla ne osuivat arkipyhiin. Että sellainen duunaripuolue 😆230865Kiitos siitä
Kiitos siitä hahmosta jonka loit, ja jonka sain tuntea, ja kutsua ystäväksi. Se oli hyvä tyyppi ja siihen oli helppo rak40825vinkki miehille
Jos on ollut erimielisyyksiä ja sun käytös on satuttanut naisya, et voi palata takaisin kevyesti niin kuin mitään ei oli141814Ilouutinen: Teini-ikään ehtinyt Osmo Peltola TV:ssä! Tätä tiedossa Peltsi-isän kanssa tällä kertaa
Mikä upea parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Peltsin toisen luonto starttaa televisiossa ja mukana muutamassa jakso20797Pelekäätkönä mua?
Älä turhaan. 😘 Unohdetaan säät ja ilmat ja muut turhat lätinät tai jos välttämättä haluat niistä keskustella, niin te42794