Miksi en saa tuloksia salilla??!!

Fyggy

Juu tiiän et täst aiheest on monta keskusteluu tehty jo mut en vaan ymmärrä... käyn 4-5krt viikossa salilla on personaltrainerin tekemä treeni ohjelma eli luulis olevan hyvä ja mitä oon netist lukenu et millane on hyvä saliohjelma nii netinki mukaan pitäs olla hyvä mut en vaan saa tuloksia ja tuntuu et viel pahempaan suuntaan vaa menee. Oon käyny salil nyt siis vuoden ja uskon et ruokavaliokin on kunnossa juon paljon vettä en syö suunnillee ikinä roskaruokaa/ vedä ruoka övereit, en syö melkee yhtää herkkuja, syön paljon vihanneksia ja koitan syödä muutenki nii täydellisesti kun vaan osaan mut ei vaan tuu YHTÄÄN tuloksia ja menee hermot tähän!!! Nukunkin yleensä aika tarkallee 8h yös. Osaako kukaa sanoo et mikä vois olla miks ei tuu tuloksia ja mite on mahollista ees et menee vaa pahempaan suuntaan?! Käyn myös ehkä kerran viikos tai kahes lenkillä juoksee joku 10 kilsaa ja kesäl sit enemmän sitäkin ja salin yhteydes juoksen ain noin 20min-30min.

2

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • veeäm43

      Mitä tuloksia tarkoitat? On oleellinen kysymys!

    • rpttyi

      Voi no tottakai se tarkoittaa parempaa vartaloa, lihaksia lisää.
      Jospa sun saliharrastus on samanlaista kuin monen muunkin, mennään sinne vain näyttäytymään, eikä saada edes hikeä pintaan, muoti-ilmiöhän tuo nykyään on.
      Nostele punttia kotona tms. niin ei tarvi miettiä katsooko muut nyt sua salilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4537
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      106
      3781
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3473
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1229
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      120
      1050
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      131
      963
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      933
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe