Tekijöille maksetaan hyvin.. Ala on pieni ja palkat ynnä arvostus perustuu pitkälti työntekijän maineeseen alan tekijöiden keskuudessa.. Toisin kuin monilla muilla firmoilla, Morriganin periaate ei ole pelkästään pestata paljon työntekijöitä vaan heistä parhaat.
Alalla jolla on paljon työvoimapulaa ja melkoisesti onnettomia paskahousuja niin hyvät firmat kuin "tekijätkin" ovat työnantajien suosiossa. Kun kysyntä ylittää tarjonnan on varaa pyytää ja maksaa niin firmoilla kuten Morriganilla ja samoin työntekijöillä.
Ei ole kertaakaan kusetusta Morriganilla havaittavissa vaikka maksavatkin alalta korkeampaa palkkaa. Reilut 4 (vai olisko jo viis) vuotta ko. firmalla itse kirjoilla, välillä aktiivisemmin, välillä vähemmän töitä tehneenä. Ja mitään valittamista ei ole :)
Lisäksi tulee päälle työterveys juttuja, vapaa-ajan vakuutusta... Ihan vaan niin kuin ilmatteeksi koska Morrigan oikeasti välittää työntekijöistään.
Morrigan on Suomen paras rakennussiivousfirma!
7
1294
Vastaukset
- Siivooja123
Mahdatko oikeesti olla firman työntekijä? Tai onko näitä monta samannimistä firmaa Suames. Itselläni kokemusta siitä että palkat maksetaan toistuvasti myöhässä, jätetään maksamatta lisiä ja valehdellaan päin naamaa. Vapaa-ajan vakuutuksesta en ole kuullutkaan.
- MorriganNevaEva
no onhan tämä nyt täyttä paskaa, näkyy jo maksamattomissa palkoissa ja eläkemaksuissa. Palkat tulivat tasan kerran oikeana päivänä 2v urani aikana tässä firmassa! Täyttä kusettaja porukkaa nämä h****vannot....
- Hohhohhoo
Vierestä seuranneena olen kuunnellut kun palkat ei tule ajallaan ja sairasajan palkan maksukin on nihkeää.
- Siivoja78787
Se on kaikkein huonoin siivousfirma, mitä olen nähnyt... Palkat usein ovat myöhässä, tunteja aina puuttuu tai maksetaan väärin. Työnantaja aina valehtelee ja varastaa työntekijän rahat palkoista...
En suosittele kenellekään tulla töihin tähän firmaan. - Juhannussima
Niin.. mikäs on Morriganin tilanne nyt.. kuinkas suu pannaan?
- Siivoojavaan
Sama huijaus jatkuu.. välttäkää tätä työpaikkaa kuin ruttoa!miten niin maksetaan hyvin kun ei kaikki saa edes tessin mukaista minimiä!?!
- Siivoja78i8
Palkat usein väärin maksettu. Tosi huono paikka. Työnantaja ei selitä mitään koskaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-83383354Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2092943Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy612460Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1771520Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa
MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har181339Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?
Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään561324Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!
Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j14945- 60943
- 89895
- 20834