Ei olla tasapuolisia kommenteissa joissa käytetään ns,? asiantuntijoita. Pressavaaleissa Haaviston kestoehdokas kommentoidaan ja hypätään kylmästi yli hyvin ellei parhaiten edistynyt/edennyt naisehdokas Laura Huhtasaari eikä Haavisto edes ole nainen. Oksettavaa syrjintää. Sympatiat Laura Huhtasaarelle ei muille muijjille kuten väyrynen haatainen.
Mikähän uutisia nyt vaivaa
14
<50
Vastaukset
- ghghghgh
Huomasin juuri saman. Laura Huhtasaari on selvästi joillekkin uhka. Ettei vain muhisi yllätys.
- hbpladet
Joo ei mitään kommenttia mukamas asiantuntijoilta, Ettei vaan tekisi Trumppeja nuorten ehdokkaana ja syrjäyttäisi Anttonin Haaviston.
- karutodellisuus
Joidenkin mielessä on mukamas uhka, mutta tosiasiat ei taida näitä tyyppejä koskettaa.
Laura on ihan omissa sfääreissä, ei hän ole mitenkään varteenotettava ehdokas. Tietotaso on mitätön ja puheet aivan tuubaa, ei mitään tekemistä realismin kanssa. Hänellä ei ole käsitystä presidentin tehtävistä, tai sitten tietoisesti kusettaa tyhmää kansaa selittelemällä, mitä hän tekisi presidenttinä. Ne hänen selittelynsä on sitten sitä höttöä jolla ei ole mitään tekemistä pressan työnkuvan kanssa.
Ei tuollaista mikään järkevä media viitsi edes kommentoida, Huhtasaari on vain vaaliviihdettä, ei vakavasti otettava ehdokas. - hghghgh
Kiusa se on pienikin kiusa. Voi yllättää. Kansa on nyt tosi suivaantunut hallituksen toimiin.
- onnuoraukkoja
Persut ne mielellään puhuu "kansasta" vaikka mikä kansa se on, jos muutaman prosentin kannatuksella puhuu kansan suulla ?
Kouluttamattomien tapa vaikuttaa, on tehdä kiusaa äänestämällä jotain sekopäitä, ei voida puhua järkevästä ratkaisusta. Onneksi noita on niin vähän, että ei ole mitään vaikutusta mihinkään.
Tässäkin tapauksessa niiltä näkyy menevät puurot ja vellit sekaisin, kun ollaan suivaannuttu hallituksen toimiin, ja sitä protestoidaan presidentin vaaleissa. - ontuoraukka
onnuoraukkoja kirjoitti:
Persut ne mielellään puhuu "kansasta" vaikka mikä kansa se on, jos muutaman prosentin kannatuksella puhuu kansan suulla ?
Kouluttamattomien tapa vaikuttaa, on tehdä kiusaa äänestämällä jotain sekopäitä, ei voida puhua järkevästä ratkaisusta. Onneksi noita on niin vähän, että ei ole mitään vaikutusta mihinkään.
Tässäkin tapauksessa niiltä näkyy menevät puurot ja vellit sekaisin, kun ollaan suivaannuttu hallituksen toimiin, ja sitä protestoidaan presidentin vaaleissa.Ei ollut puhe persuista, vaan kansasta joka on suivaantunut hallituksen söheröintiin, ja niitäpä sitte onkin enemmän kuin se "muutama" prosentti.
Mutta totta, ei ole muuta merkitystä pressanvaaleissa kuin hallituksen edustamien porvaripuolueiden ehdokkaiden boikotointi. - mietipävähän
ontuoraukka kirjoitti:
Ei ollut puhe persuista, vaan kansasta joka on suivaantunut hallituksen söheröintiin, ja niitäpä sitte onkin enemmän kuin se "muutama" prosentti.
Mutta totta, ei ole muuta merkitystä pressanvaaleissa kuin hallituksen edustamien porvaripuolueiden ehdokkaiden boikotointi.Kansa on kaikki suomalaiset, ei kansa ole 100 tuhatta aktiivimallista hermostuneita työttömiä.
Sinun kuvailema "kansa" on vain pieni vähemmistö. Sen kertoo hyvin galluppien prosentit, änkyröitä ei ole edes 10% joten turha puhua kansasta. - Siirtokuormaaja
onnuoraukkoja kirjoitti:
Persut ne mielellään puhuu "kansasta" vaikka mikä kansa se on, jos muutaman prosentin kannatuksella puhuu kansan suulla ?
Kouluttamattomien tapa vaikuttaa, on tehdä kiusaa äänestämällä jotain sekopäitä, ei voida puhua järkevästä ratkaisusta. Onneksi noita on niin vähän, että ei ole mitään vaikutusta mihinkään.
Tässäkin tapauksessa niiltä näkyy menevät puurot ja vellit sekaisin, kun ollaan suivaannuttu hallituksen toimiin, ja sitä protestoidaan presidentin vaaleissa.Et sie Arvo ole itsekään kouluja käyny vaikka joskus luottamusmies tehtävissä ollu?
- oikeinko
Pressahan se hyväksyi hallituksen aktiivilain sumeilematta. Siinähän on jo aihetta riittämiin. Ei halunnut käyttää veto-oikeuttaan , jotta laki olisi lykkääntynyt. Kertoohan se aika paljon. Vai mitä ????????
- oikeinko
Pressahan se hyväksyi aktiivilain sumeilematta. Olisi halutessaan voinut käyttää veto-oikeuttaan, mikä olisi lykännyt lain. ei ilmeisesti halunnut, tämä koko kansan presidentti. Kertoohan se aika paljon, vai mitä ?????
- tuoonhyvälaki
Aivan oikein, työttömyydelle on jotain tehtävä. Eikä pressan tehtävä ole kuin toimia kumileimasimena, eduskunta ne lait säätää, kun se on siellä mennyt läpi, ei pressalla ole siihen nokan koputtamista. Laki kun menee kuitenkin läpi ilman pressan nimikirjoitustakin.
- cisilia
Kyllä jo kolmantena oleva pitäisi syvähaastatella ja esitellä perhe ja kotieläimet.
- pervopera
Loistavasta Laurasta pitäisi joka päivä olla uutisia ja syvähaastatteluja. Antava ihminen. Ja ne ilmeet. Lääh...
- Kattokaapavaan
Mediapeli on vasta alkamassa, paavo ja laura ja pekka tulevat saaman vähän uutisaikaa ja seki huonossa valossa olevaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse754537Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1063781Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423473Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891229- 1201050
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.131963- 57933
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837