Lihonko jos syön yhden sipsipussin ja jos en syö mitään muuta sinä päivänä? Ei ainakaan kerry enempää kaloreita mitä vartaloni ehtii kuluttaa päivässä (eli about 3000 kaloria)
Sipsipussi tyhjäksi päivässä
9
1936
Vastaukset
- AimoLataus
Kaloriteoria on humpuukia sanoo asiantuntija tällä palstalla, joten vedä kaksi tai kolme pussia päivässä huoletta. Rasvaahan noissa on aimo lataus.
- veijo6363
AimoLataus
Kiitos kun paljastat sen että et ymmärrä mitään.
Aloittajalle
lopeta turha pelleily.- AimoLataus
veijo3182781732812
Minä en sinulle ala paljastelemaan mitään, vaikka saatat niin toivoakin.
Jos et itse ymmärrä sitä mitä olet toitottanut, kannattaa lopettaa turha pelleily.
- hpv27
Perunalastuissa on Finelin mukaan 521 kcal/100 g. 300 g pussi sisältää sitten noin 1600 kcal eli aika paljon energiaa mutta ihmisen keskikulutus on tuollaiset 2250 kcal niin tuolla energiamäärällä kyllä laihtuu. Perunalastujen energiasta tulee 56% rasvasta.
Suojaravinteita tuossa on vain vähän. - juuhhhh
Minulla menee joskus iso sipsipussi yksinäni kahden mainoskatkon välillä. En ole ylpeä tästä.
- syyllisyyttä---
Meidän on tunnettava kollektiivisesti syyllisyyttä kotimaisen sipsituotannon tukemisesta
- askeetti
Olemme niin erilaisia. Itse 60 v ja en ole syönyt edes pussillista sipsejä koko elämäni aikana. Ehken puoli pussillista yhteensä kosteissa illanvietoissa. Ei ole minun safkaani moinen höttö. Syökööt muut kulinaristit sipsinsä.
Tuskin sä nyt yhdessä päivässä kauheesti lihot. Ratkaisu onkin siinä et et syö sitä sipsipussia joka päivä.
- JotainTolkkua
Älä sitä pussia syö.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721157
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132867- 84803
- 51738
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?39584Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä296548Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t218512- 50504
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45492