Lounge
Töölössä hotelli Crown Plazan loungessa oli paikalla joukko naisia ja minä. Naiset olivat luultavasti menossa Oopperaan, koska suhteellisen kovaääninen keskustelu viittasi tällaiseen. Heillä jokaisella oli valkoviinilasilliseen kuuluva oopperalookki päällä ja ikää neljäkymmenen molemmin puolin. Yksi naisista tuntui olevan helsinkiläinen ja loput, murteiden perusteella, muualta Suomesta. Helsinkiläinen nainen toimi eräänlaisena seremoniamestarina, oppaana, matkanjärjestäjänä tai kapellimestarina, sillä hän oli kovaäänisin, ja tuntui tietävän, mistä puhui. Hän oli myös pukeutunut selvästi muita tyylikkäämmin.
Jos en täysin ollut hukassa, niin asu oli uusi ja varta vasten tähän tilaisuuteen ostettu. Tällainen paljasti jotain naisesta, kuten asun väri, joka oli musta, oli sekin paljastavan rajamailla. Koruja ei ollut. Ei mitään. Luonnonvaaleat hiukset ja kompakti vartalo. Nainen selvästi luotti itseensä, luotti kehoonsa ja luotti mieleensä. Kasvot hänellä olivat tehokkaat ja intensiiviset, katse lähes julma.
Itse istuin sivummalla hotellin mukavalla sohvalla ja näpläsin kännykkääni. Äiti oli ojentanut jääkaapista purkillisen Fantaa. Oma asentoni ja asuni oli vetelän ja löysän rajamailta. En kuitenkaan osannut olla rekisteröimättä mitään. Näytin umpikuurolta, mutta minulla oli erinomainen kuulo. Elämä oli liikkuvaa kuvaa, jota kykeni kelaamaan vuosien taakse aina aikojen alkuun asti ja mielikuvituksella sen alun yli eiliseen tällaiseen, tällaisiin ääniin, joita huoneessa oli ja eli, sinkoili. Kännykästä en löytänyt mitään uutta ja jännittävää, ja pelkäsin olevani kuollut, menehtynyt mystisessä virtuaalionnettomuudessa, mutta sitten romanialaiset ruusut pelastivat minut tammikuussa, koska ne eivät suostuneet nukahtamaan vuotuisille talviunilleen, vaan kukkivat vehreissä puistoissa kuin ikuisuus itse.
(Hihitystä)
Ei yskiviä Oopperaan
3
53
Vastaukset
- Teknodonna
Tiesittekö, että maailman hitaimman kalan saalistustekniikka perustuu sen hitauteen.
Se on merihevosen bravuuri.
(Hirn)- pysyä.paikalla
Mielestäni taas merihevosen bravuuri on siinä että se vastustaa virran mukan menemistä. Myös lisääntymistyyli ja populaation uusintaminen on riemastuttava, koska varhaiskasvatus on raskautettu miehille. Ihmisnaiset voisivat ottaa oppia ja laajentaa merihevosmaisesti reviiriään, mutta eivät he halua. Luontoko se naisen kotio ajaa.
- Teknodonna
pysyä.paikalla kirjoitti:
Mielestäni taas merihevosen bravuuri on siinä että se vastustaa virran mukan menemistä. Myös lisääntymistyyli ja populaation uusintaminen on riemastuttava, koska varhaiskasvatus on raskautettu miehille. Ihmisnaiset voisivat ottaa oppia ja laajentaa merihevosmaisesti reviiriään, mutta eivät he halua. Luontoko se naisen kotio ajaa.
Mjoo
Äärimmäisen hidas vastailuni johtuu yksinomaan siitä että olen hieman viinissä.
Luonnon paimentaminen on illuusio.
On vain leijonia, lampaita ja paimenia, kaikki muuttujia yhdessä paketissa.
(Reps)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874098Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242911No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452320- 341321
- 10909
- 131885
- 6874
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12822Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124766- 11760