Se vaan on KYLMÄ TOTUUS!! Itse olin ATM tasan tarkkaan siihen saakka, kunnes olin laihtunut 25kg..105kg:sta 80:aan.. olen 175cm, nyt mulla on sivuilta kalju tukka, sixpack näkyy, isot rintalihakset,tatskoja käsivarsissa..eli olen "jännämiehen" näköinen..itsetunto kohoaa reilusti kropan muututtua adoniksen kropaksi! ATM muuttuu YTM:ksi KROPAN avulla!
KROPPA ratkaisee!!!
11
161
Vastaukset
- kehitystä
Siis minkä ratkaisee? Itsetunnon vai? Sehän on jo hyvä alku elämän taipaleella.
- A.Palstamäki
Ihan hyvä vinkki ätmeille. Naiset todellakin pitävät hyvävartaloisista miehistä, ja kokemuksesta tiedän että naiset kehuvatkin miehen vartaloa silloin kun siihen on aihetta.
- persehuorat
Niin että vartalo on vaan hyvä, että muu onkin paskaa sit sillä. ok.
- A.Palstamäki
persehuorat kirjoitti:
Niin että vartalo on vaan hyvä, että muu onkin paskaa sit sillä. ok.
Sama mies hyväkuntoisena tai läsähtäneenä, kyllä siinä eroa on. Sama tietenkin naistenkin kohdalla.
- Dissident
A.Palstamäki kirjoitti:
Sama mies hyväkuntoisena tai läsähtäneenä, kyllä siinä eroa on. Sama tietenkin naistenkin kohdalla.
Pääseehän itsevarmuudella jo ehkä johonkin, mutta itsetuntemusta ja itsensä arvostusta sillä ei vielä saa.
Jos pitää itseään jo alempiarvoisena, ei kropan trimmaamisella sitä nosteta.
Sama kun ei jääkiekkoilijaa varusteilla vielä tehdä. Pitää osata pelatakin ja luottaa omaan tekemiseen. Moni hyväkin pelaaja on änäristä tullut pois, kun ei pää kestä joutua farmiin nostamaan itseään oikealle tasolle. Mutta miettikääpä vaikks Kimmo Timosta. Pikkupakki, mutta halusi pelata ja uskoi itteensä. - A.Palstamäki
Dissident kirjoitti:
Pääseehän itsevarmuudella jo ehkä johonkin, mutta itsetuntemusta ja itsensä arvostusta sillä ei vielä saa.
Jos pitää itseään jo alempiarvoisena, ei kropan trimmaamisella sitä nosteta.
Sama kun ei jääkiekkoilijaa varusteilla vielä tehdä. Pitää osata pelatakin ja luottaa omaan tekemiseen. Moni hyväkin pelaaja on änäristä tullut pois, kun ei pää kestä joutua farmiin nostamaan itseään oikealle tasolle. Mutta miettikääpä vaikks Kimmo Timosta. Pikkupakki, mutta halusi pelata ja uskoi itteensä.Olet tuossa ihan oikeassa, terve itsetunto on paljon muutakin kuin isot rintalihakset ja leveät hartiat.
Silti se on tosi että naiset ovat hyvävartaloisten miesten perään. Mulla on itselläni ollut hyvä vartalo suurimman osan elämääni, mutta pari kertaa se on repsahtanut. Silloin kun olen ollut tukevammassa kunnossa, niin naiset eivät mainitse asiasta, mutta kun olen ollut tikissä, niin naiset kehuvat.
Se vain menee niin. - Dissident
A.Palstamäki kirjoitti:
Olet tuossa ihan oikeassa, terve itsetunto on paljon muutakin kuin isot rintalihakset ja leveät hartiat.
Silti se on tosi että naiset ovat hyvävartaloisten miesten perään. Mulla on itselläni ollut hyvä vartalo suurimman osan elämääni, mutta pari kertaa se on repsahtanut. Silloin kun olen ollut tukevammassa kunnossa, niin naiset eivät mainitse asiasta, mutta kun olen ollut tikissä, niin naiset kehuvat.
Se vain menee niin.Joo. Siis tottakai kroppa merkkaa. Onhan se yksi näkyvä kertomus myös itsensä huolehtimisesta. Itseähän varten tää kroppa kuitenkin on. Kivempi kengännauhat sitoa, kun ei maha ryykkää vastaan.
- Enpanisisinuakertaakaan
ATM=Aivoton tollomies? YTM=Yhteiskuntatieteiden maisteri? Kuule, en usko. Ja näytät miltä näytät, mutta kertakäyttömieheksi jäät noilla kognitioilla.
- eimeehyvint
Jos vaan pystyy naisen kanssa olemaan, niin kropalla kyllä saa irtopillua. Jos taas on niin sosiaalisesti/seksuaalisesti estynyt, että ei kykene yhden illan juttuihin, niin sitten on pakko kehittää sitä sosiaalistakin puolta normaalimmaksi.
- Ruma-ätmi
Hah, 114 kilosta 80 kiloon eikä naiset ole vilkaisseet päinkään sen 9 vuoden jälkeen kun painoni putosi. Yksikään nainen ,e i edes lihava ole suostunut treffeille kanssani.
- Pillujen--asiantuntija
Raha ratkaisee. Rumalla lihavalla rikkaalla miehellä on kaunis nainen.
https://www.is.fi/viihde/art-2000000855672.html?nomobile=4
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081660Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai841566Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961463Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541392Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341361Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48892Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115880Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii414852Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290822Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347807