Ätmit ei saa rakkautta eikä seksiä koskaan. Eivät pääse naisten läheisyyteen muuten kun työvoimatoimiston haastattelussa jossa kurppa haastattelee ätmiä. Muuten ätmit ei pääse naisten kanssa edes puhumaan koska asutaan suomessa ja suomi naiset on pinnallisia joille miesten rahat ja ulkonäkö on tärkein juttu. Miten ätmi selviytyy naisettomasta elämästä, moni tehnyt jo itsarin ja moni tulee vielä tekemään. Olen pahoillani ätmien puolesta koittakaa jaksaa.
Ätmien kova elämä
Eimullamuuta-
11139
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Työkkärin pakko haastattelut on ätmille ihan liian hyvä juttu kun pääsevät edes niin lähelle naisia. Ätmejä pitäisi haastatella puhelimen kautta.
Ätmin tuurilla se haastattelija on Työkkärin ainoa mies.
Teen kunniakkaan seppukun näillä hangilla.
Jokainen ihminen on rakkauden arvoinen ja tärkeä!
Moni palstanainen on kanssasi eri mieltä.
(Moni palstamieskin, mitä naisiin tulee, mutta kun aiheena nyt oli ätmit)
Niinno, riippuu vähän ihmisestä. Jotkut ei herätä kauheesti minkäänlaista rakkauden arvoisuden ajatuksia. Vaikka asia pohjimmiltaan noin olisikin. Jokainen ei ehkä ole rakkauden arvoinen laisinkaan, mutta jokaiselle rakkaus tekee ihmeitä ja on jokaiselle yleensä myös itselleen tärkeää, edes jollain asteella.
Se että susta ees joku tykkää ja pitää muukin, kun äiti on helposti elämän ja kuoleman kysymys.
Myötätunnon osoituksesi vesittyy sillä, että kannustat meitä paskoja jaksamaan. Ei tällaisessa elämässä ole mitään pointtia, jossa ei saa hyväksyntää keneltäkään omana itsenään. Saati, että joku haluaisi viettää aikaa tällaisen olion kanssa. Ei mun tilanteeseen ainakaan ole muuta ratkaisua kuin itsari.
Itse olen mahdollisimman vähän tekemisissä muiden ihmisten kanssa. Omassa seurassa viihtyy parhaiten, etsin iloa luonnosta ja muusta kivasta tekemisestä.
Ja katselen maailman menoa.
Ätmien ainoa mahiss saada seksi on mennä huoriin.
Ei elämä ole kovaa
On todella raskasta.. "