Jobbarin presidenttiehdokas

Ketä pressaehdokkaista pienliikejobbarit äänestää? Mitä veikkaatte?
552
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Sauli Niinistöä kun ei ole Kekkonen listoilla, muut nimet on täysin tuntemattomia mutta niinistön nimi on jostakin tuttu.

Äänestä

Ei ne äänestä yhtään ketään. Millä ajalla ne ehtisikään? Aamuyöllä klo 04 on jo kiire selaamaan Nettiautosta illan ja yön aikana tulleita viimeisempiä ilmoituksia, että ehtii tarjoamaan pyydetystä hinnasta puolet ennen muita. Päivät ovat jalasmökissään odottelemassa hyväuskoista auton ostajaa/vaihtajaa, joka erehtyisi jobbarin lintta-liiteristä jonkun romun riesakseen hankkimaan. Vapaa-ajat sitten kiskovat kossua naamaansa, joten ei ole viikonloppunakaan aikaa heillä millekään äänestyksille.

Äänestä
  • ennemmin kossua , kuin tenttua , lopeta ajoissa , lähtee jalat alta .

    Äänestä

Oliskohan lempiehdokas viinanen?

Äänestä

Ei pärjänny jobbarin populistiehdokas.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tippuripolunjoppari kirjoitti:

Ketä pressaehdokkaista pienliikejobbarit äänestää? Mitä veikkaatte?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu