Tas oli joku koira ripuloinut keskelle latua. Voi Jeesus Kristus kun meinasin taas perseelleen lentää. Miltä teistä tuntuisi jos olette kotona ja pelaatte vaikka Monopolia ja minä tulen ja väännän paskat siihen laudalle?
Viekää ne hurttanne helvettiin sieltä laduilta paskomasta.
Hiihtoharrastuksesta
8
81
Vastaukset
- Rossingnol
Oletko varma että se oli koira? Jos se oli hiihtäjä?
- näinhänseon
Sehän oli isomahasen kävelijän rapulapaska,haisi vielä seuraavalla viikollakin.Eikä niitä kävelemisen kieltomerkkejäkään tarvi olla,kaikkihan sen tietää ettei hiihtobaanoilla saa kävellä.
- DTYTMD
Eihän se hiihtoniilo omista sitä latua. Tottakai kaikki saa reippailla ulkonA, JA MIKÄS SEN MUKAVAMPAA TOIVOO KOIRAN OMISTAJA.
Laki kieltää ladulla kävelemisen....
Korkovalovaarassa löytyy kyltitki ku siellä se on ollu isompi ongelma
Meinasinpas hurauttaa jonku nätin tytön päälle kovalla vauhilla pöyliövaaras. Oli mäen alla kävelemässä katse tiukasti puhelimessa. Pikku törmäys ei ois kyllä haitannu mut vauhtia oli liikaa ;)
Noh kyllä se säikähtiki- sowittelija
Ladut ja luistelubaana ovat vain suksilla liikkujille tehty.kävelijöille on paljon enemmän reittejä kuin suksijoille.Harrastetaan siellä mikä on tehty ketäkin varten,silloin ei tarvi riidellä.
- Kottariope
Laki??? No, ei se nyt taatusti laki ole. Mutta kieltotauluja siellä on ja johan järki sanoo, että ei ole hyvä mennä laduille kävelemään. Nehän on tehty veroeuroilla hiihtäjille.
Minua suututtaa tuo tämän talven kitinä ja vollotus, että ladut on huonossa kunnossa. Jos lunta tulee reippaasti monena päivänä peräkkäin, pitää hiihto höperöiden käsittää, että ei ne latukoneet yhtä aikaa ehdi joka baanaa kunnostamaan. Menkää pukkaamaan vanhuksien pihoihin lunta, siinä saa saman liikunnan eikä tarvi itkeä ja märistä huonoja latuja. Menettehän autolla sinne ladun päähänkin, niin samalla autolla pääsee lumitöihin heille joiden voimat ei enää riitä lumen kolaamiseen, suuntaus kun on, että ikääntyvien pitää pärjätä pitkään omin voimin.
Itse teen lumitöitä 2,5 jopa 3 tuntia tuiskun jälkeen eikä tarvi ladulle niinä päivinä lähteä.https://www.rovaniemi.fi/news/Hiihtoladuilla-kelkkailu-ja-kaveleminen-vaarantavat-hiihtajien-turvallisuuden/okfg0nbz/2dfdf493-cba4-4b2e-82d7-ef3d79ac9dee
Laki homma perustu johonki järjestyslakiin. Kunnan on pidettävä ne turvallisella tasolla ja sen takia sen rikkominen on kiellettyä.
Koirista on myös oma pykälänsä. Nehä on suorastaan vaarallisia siellä.
Lukuunottamatta koiralatuja johon on lupa. Pöyliövaarassa on valjakkohiihtovuorot
- rypistäjä
Tällaiset asiat on syytä hoitaa järkiperäisesti, sauvalla koverretaan paskakasan
alle noin 30 cm syvä onkalo, jolloin se putoaa kuopan pohjalle, mihin se sitten
peitetään, ja taas suksi luistaa !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081668Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai961590Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961496Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541394Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341362Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48893Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115882Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii420857Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290826Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347812