https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005527650.html
Jotka tappavat naisia
Naiset kasvattaa lapsistaan jännämiehiä
14
143
Vastaukset
- atm30
hieno homma.
- huono.isä.on.huono
Tyttäristäänkin? Eiköhän tuossa ole ennemmin kyse isän geeneistä ja mallista, häipynyt kun oli.
- ikisinkkunainen
Eli viimeisinkin miehen vastuu ja aivojen käyttö velvollisuus on poistettu.
- kkmpkspvsvvsvsd
Mutta mikä vittu siinä on että nykyään jutut julistetaan salaisiksi. Julkisen käsittelyn pitäisi olla se oletus, ja salaiseksi julistamiseen erittäin painavat syyt.
Tottakai naisen on pitänyt tehdä p..le lapsi johon vammaisen jännäisän vammaisgeenit on periytyneet ja sitten vasta ottaa kiltti aisuri-isäpuoli joka tuolla oikeudessakin oli mukana akkaa tukemassa. Naiset nyt vaan on semmoisia että p..ka viehättää, tuokin nainen varmaan oli onnnsa kukkuloilla kun sai olla p..an naisena edes hetken:
https://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/rikospaikka-poikkeuksellisen-raaka-henkirikos-helsingissa-mies-polki-ja-potki-naisystavaansa-tunnin/6734514#gs.I4QX3vA
Huomattava on oikeuden käsitys asiasta, p..ka ei ollut törkeä tai tahallaan halunnut aiheuttaa kuolemaa, sehän toimi vain viettiensä mukaan:
"Vaikka teon ulkonemismuoto on ollut erityisen raaka ja julma, asiassa on jäänyt näyttämättä, että Ylönen olisi teon pitkäkestoisuudesta huolimatta tarkoituksellisesti pyrkinyt aiheuttamaan uhrille tuskaa ja kärsimystä, oikeus lausui."
Ottakaa vaan naiset p..ja jännämiehiä asuinkumppaneiksi, teillehän ei parisuhteessa mertkitse kuin raha:
https://www.voice.fi/suhteet/a-157368?utm_source=ampparit&utm_medium=rss&utm_campaign=rssSä varmaan olisit naisen löydettyäsi kaikkein eniten kiinnostunut vaan hänen ex-miehistä ja siitä, että olivatko he näitä jännämiehiä, joista sä jaksat täällä aina vaan jatkuvasti jankata. Koskaan sulta ei vaan tunnu löytyvän minkäänlaista ymmärrystä ja myötätuntoa näiden rikosten uhreja kohtaan, että voisit samalla myös lopettaa kokonaan sen "kilttien ja kunnollisten" miesten hehkuttamisen, kun sä et itse hein ainakaan sun asenteidesi perusteella kuulu.
- helpoinelämä
Miehellähän ei ole mitään vastuuta mistään. Siksi en haluakaan minkäänlaista miestä koskaan. Jää ne ns. kiltitkin ulos elämästäni.
DarkFear kirjoitti:
Sä varmaan olisit naisen löydettyäsi kaikkein eniten kiinnostunut vaan hänen ex-miehistä ja siitä, että olivatko he näitä jännämiehiä, joista sä jaksat täällä aina vaan jatkuvasti jankata. Koskaan sulta ei vaan tunnu löytyvän minkäänlaista ymmärrystä ja myötätuntoa näiden rikosten uhreja kohtaan, että voisit samalla myös lopettaa kokonaan sen "kilttien ja kunnollisten" miesten hehkuttamisen, kun sä et itse hein ainakaan sun asenteidesi perusteella kuulu.
Tottakai minulta löytyy ymmärrystä sellaisia uhreja kohtaan jotka on syyttömiä tilanteeseensa mutta nainen joka ottaa jännämiehen on itse osansa valinnut eikä edes halua siitä eroon ennen kuin kuolema erottaa, aika usein erottaa kun jännäp..ka saa raivarin, miksi minä semmoisia kohtaan tuntisin myötätuntoa? Viaton sivullinen on ihan eri asia kuin tise tilanteeseen hakeutunut. Sinä muuten enemmän aiheutat tuhoa naisille kuin minä joka tuomitsen niiden käytöksen, tukemalla niidenm jännävalintoja ajat niitä suden suuhun ja saat varmaan jotain sairasta nautintoa kun niille käy huonosti sitten.
Ajatellaan jos sulla olisi vaikka lapsi ja se menee heikoille jäille kävelemään? Mitä tekisit? sinä varmaan yllyttäisit että mene vaan sinne, aina pitää kokea ja kokeilla kaikenlaista kun minä taas vastuullisena isänä varoittaisin jo hyvissä ajoin ja kertoisin vaaroista mitä heikoille jäille menemisestä seuraa.
- Pillujen--asiantuntija
Naisillahan niitä jännämiehiä riittää kun yksi joutuu vankilaan niin naisella on toinen varalla ellei nainen kuole sitä ennen.
Sulla varmaan se sijaan ei ole itselläsi yhtäkään naista elämässäsi ollut, kun tollaista paskaa julkenet täällä kirjoittaa.
- missäminunjännä
Ei ole näkynyt minkäänlaisia miehiä.
- Pillujen--asiantuntija
DarkFear kirjoitti:
Sulla varmaan se sijaan ei ole itselläsi yhtäkään naista elämässäsi ollut, kun tollaista paskaa julkenet täällä kirjoittaa.
Ei ole sinullakaan naista koskaan ollut, muuta kun äitisi.
- Kaisanoasaa
Tuollaiset pojat pitäisi lähettää siperiaan työleirille niin oppisivat kunnioittamaan sitä joka kasvatti lapsen. Vähän mennyt kotikasvatus pieleen jos sitä koskaan olikaan. Visiin pojan mies on jännämies ja äitikin joku huumeita käyttävä piripää. Poika suuttunut koska äiti ei antanut viikkko rahaa huumeisiin pojalle joten päätti pistää äidin kylmäksi.
- munki_taapero
sano yksi päivä leikkipistooli kädessä ampuvansa äidin. Olin ihan että MITÄ mun korvat kuulee? Hei, se on vasta lapsi. Ei se tarkoita sitä, että siitä nyt tulisi joku toisten ampuja. On sillä välillä se pistooli ulkonakin mukana ja osoittaa sillä autoja. Jos se pistooli olis mulla ja osottelisin autoja, niin joku soittaisi poliisit.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 343976
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131899Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631354Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951286Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681185Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A51031- 47941
Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti333904Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥26901En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?39882