Lidl-mies kävi tänään Kcitymarketissa ja Tokmannilla ostoksilla. Täytyy sanoa että Lidlin tarjoukset ovat menneet vähän vaisuiksi viime vuosina. Edullisia suklaakeksejä lähinnä nyt tarjoavat.
Sen sijaan Kcitymarketista löytyy 5 kg appelsiineja edulliseen 3 € hintaan, voi vaikka tehdä mehua. Ja Tokmannissa Maraboun 200g suklaalevyjä 4 kpl 6 €. Näillä kyllä saa suun ja vatsan makeaksi vaikka koko viikoksi.
T. Lidl-mies.
Herkullisia appelsiineja ja suklaata halvalla!
8
272
Vastaukset
Mun mielestä Lidli vois myydä Suomessa tappiolla..
Paikkais tappioita muiden maiden markkinoiden tuloilla.Lidli voisi laskea A-oluiden ja 5.5 prosenttisten lonkeroiden hintoja reippaasti. Nyt ne ovat edelleen ihan poskettomissa hinnoissa suhteessa pikkaisen miedompiin juomiin.
A.Palstamäki kirjoitti:
Lidli voisi laskea A-oluiden ja 5.5 prosenttisten lonkeroiden hintoja reippaasti. Nyt ne ovat edelleen ihan poskettomissa hinnoissa suhteessa pikkaisen miedompiin juomiin.
Onko se nyt niin kovin tärkeää sitten? Voithan ostaa vaikka kossua ja lirauttaa sitä sitten keppanan sekaan. Ei ole kyllä tullut mieleenkään vielä a-olutta kaupasta ostaa mutta ihan makutestin vuoksi vois varmaan tölkin ottaakin jos olisi kohtuuhintainen.
Harmaaritari kirjoitti:
Onko se nyt niin kovin tärkeää sitten? Voithan ostaa vaikka kossua ja lirauttaa sitä sitten keppanan sekaan. Ei ole kyllä tullut mieleenkään vielä a-olutta kaupasta ostaa mutta ihan makutestin vuoksi vois varmaan tölkin ottaakin jos olisi kohtuuhintainen.
0,8volttia lisää ja kaksinkertainen hinta.
Paskapäät on huolissaan että tulee lisää alkoholi kuolemia. :D
Eihän tuota pysty kunnon juopot ees ostamaan... Samalla hintaa saa kaks lavaa keppanaa.
Lavan hinnalla saa kaks litran lekaa viinakaupasta.Harmaaritari kirjoitti:
Onko se nyt niin kovin tärkeää sitten? Voithan ostaa vaikka kossua ja lirauttaa sitä sitten keppanan sekaan. Ei ole kyllä tullut mieleenkään vielä a-olutta kaupasta ostaa mutta ihan makutestin vuoksi vois varmaan tölkin ottaakin jos olisi kohtuuhintainen.
Minä ostan kaupasta (Alko) etupäässä viiniä, joskus harvoin keppanaa (ruokakaupasta). A-olutta ja vahvoja lonkeroita en ole koskaan edes ostanut, mutta jos hinnat olisi olleet lähempänä noita 0.8 prosenttia miedompia juomia, niin olisin ehkä ostanut niitä kokeeksi.
- Ensyörussakoita
Pääasia ettei osteta enää mitään Fazerin myrkyttämiä tuotteita. Sehän on se torakkafirma mikäli muistatte.
Totta, ei myöskään kannattaisi asioida kaupoissa joissa myydään homolakanoita ja homokahvia, toistaiseksi kuitenkin ehkä pakko kun kärkkäisellä ei ole elintarvikemyymälöitä, sitten kun niin sitten käydään niissä.
- mansikkakakkua
K-citymarketissa nyt.....
Pouttu Maalaiskinkku pala 350 g - 2.50€/pkt
ja Apetit-kruunusekoitus-300g (porkkana,parsa, kukkakaali) 5€/4pussia
Kuutio t. suikaloi osa kinkusta, lisää pussi kruunusekoitusta, keitetyt makaroonit tai spagetin munamaitoa tarpeeksi ett makaroonit peittyy ja suola, (½-1 tlk tinjamia).
Sen laatikon voi maustaa myös tomaattisoseella ja cilillä jos tykkää...
200°c n.40min uunissa.
Tai pakasteesta ½kg tai 1kg pussi sipuliperunia ja kinkunsuikaleita joukkoon, OLE varovainen sen suolan kanssa, kun kinkussa on jo suolaa.
Munamaito =2dl maitoa 1- 1½ munaa riippuen munien koosta. Esim. 5-6dl maitoa ja 3 munaa.
225°c - n. 1/h uunissa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 914453
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.2321739- 761440
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401140Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3301072Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051060- 491029
Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en141982Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os85944- 99933