Onko tässä nyt jokin idea sitten, ennemmin katselisi kuvista autoa joka on pesty.
Tämä siis joidenkin autoliikkeiden myynti-ilmoituksista eikä kuvia edes päivitetä viikkojenkaan aikana että ihan tarkoituksella pidetään myynti-ilmoituksen kuvia likaisesta autosta.
Tämä siis joidenkin autoliikkeiden myynti-ilmoituksista eikä kuvia edes päivitetä viikkojenkaan aikana että ihan tarkoituksella pidetään myynti-ilmoituksen kuvia likaisesta autosta.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kuran alta ei niin näy ruosteet, pienet kolhut, eikä maalivauriot.
Varmaankin viittaus erääseen kun edullisen pään autot ensin kuvissa yltäpäältä ravassa ja siivottomassa kunnossa ja ihan kunnostuspisteessä ja paremmat kuvat myöhemmin jos ei sitten heti nappaa nuukajusseille?
Nettiautossa on paljon halpoja autoja myytävänä, joiden kuviin ei ole panostettu. Minusta tämä on outoa. Pienellä vaivalla ja ilman suuria kustannuksia saa myös hyviä kuvia autosta. Hyvät kuvat kuvaavat myös vikoja ja tämä on positiivinen asia kaupanteon kannalta. Kukaan ei innostu autosta joka on osittain pressun peittämä (todellakin) tai autosta josta on yksi kuva jossa auto seisoo lumihangessa.
Asia on näin simppeli että auto on laitettu nettiin heti mutta sen jälkeen vielä laitetaan se kuntoon, esim ruosteenkorjaus, huolto ym. Helvetin turhaa maksaa pesusta ennenkuin se on kunnossa.
Kattelin äsken erään espoolaisen autoliikkeen auton myynti-ilmoitusta ohimennen vaan niin auto osittain lumen peittämä, myös pesemättäkin..
Jotkut tykkää vaan katella.
...ja suosikkilistailla.
Kaupat tehdään reippaiden kättä taskuun ja kaupat kättelyyn ostajien kanssa, eikä suosikkilistailijoiden saati kuvien tuijottelijoiden kanssa pääse kauppaan koskaan. Ja hyvä niin, todellisia pilkunnussijoita kun ovat kaikki kuvien tuijottelijat ja ikuisia suunnittelijoita taas suosikkilistailijat.
Kuvientuijottelija saattaa soittaa ja kysellä:
Onko autossa naarmu vasemman etuoven alahelmassa kun kuvissa siltä näyttäisi? Entä penkit? Näyttää kuvissa että olisi tahra takapenkin selkänojassa?
Suosikklistaaja:
Listailin suosikiksi ja rukouksissani toivon ja odotan ihmettä tapahtuvaksi... rahaa kun ei ole.
Vähän niin kuin maalaaminen, heitä sa kannu siihen seinään niin maalattu on..
Autoliikkeissä, heitetään se auto pihaan, räpsästään joku päivän päätteeksi ja heitetään ilmotus nettii.. Jämäkkää myyntiä, ei tosiaankaan.
Kun on varaa? Ollaan siinä luulossa että autoliikkeen pihassa on ollaan ovia rynkyttämässä jo aamu kuuden aikaan että pääsis ostamaan.. Tosi ostajat on silloin lähdössä töihin, että on aikaa autokauppiaalla vetää aamukahvetta sinne lauantain puoleenpäivään saakka vaikka ollaan vasta maanantai päivässä, siinä kerkiäisi pari kuvaakin ottamaan, jos kiireiltä kerkiää.