Käsivarrestani on yksi tatuointi ja olen alkanut miettiä minkä ottaisin seuraavaksi. Olen ihastellut koko käsivarren tatuointeja. Miten niiden kanssa edetään? Onko se niin, että kuva kerrallaan lähdetään ottamaan lisää vai suunnitellaanko tatuoijan kanssa yksi iso kokonaisuus?
Hiha tatuoinnit
3
920
Vastaukset
- AK_K
Olen nähnyt molempia ratkaisuja eli molemmilla tavoilla saa käsivarret täyteen. Itse olen pitänyt toistaiseksi käsivarret ilman tatuointeja, 8 kuvaa on muualla kropassa eli jaloissa, rinnassa, vatasssa ja kyljessä. Sitten jos ja kun tulee lyhythihaisessa paidassa näkyvää kuvaa, niin laitattaisin juuri nopealla aikataululla kerralla suunnitellun ranteesta lähtevän koko käden tatuoinnin.
Olen jopa haaveillut, että joku vuosi elokuussa siirtyisiin säiden vuoksi pitkähihaisiin vaatteisiin ilman näkyviä tatuointeja ja seuraavana keväänä toukokuussa paljastuisikin kavereille, tutuille ja sukulaisille ilmojen lämmetessä kokonaan mustaharmaiksi tatuoidut käsivarret. Ehkä aloitan jo ensi syksynä.- AK_K
Ja jatkan vielä, että olisin ihan valmis elämään hihojen kanssa vaikka tästä päivästä lähtien, mutta 1) haluan varmistua, että työnjälki on itseäni miellyttävää 2) tatuoijan kanssa ei tule kiusallinen olo, sen verran paljon pitää viettää samassa huoneessa aikaa, kun koko käsi tehdään. Tämän vuoksi on vielä harkinnassa, että missä rupeisin laitattamaan koko käden tatuointeja vai rupeanko ollenkaan.
- TattooSpurgu
Molemmat onnistuu. Itse nyt jos voisin (hihat ja leggingsit on jo) niin suunnittelisin koko käden kerralla, istuu paremmin yhteen kuvat. Nyt on vuosien varrella eri tatuoijat tehneet taidettaan palasina josta ei oikein saa muodostettua yhtenevää kokonaisuutta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1096926Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1034618L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa473908TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a133304Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6621950- 661308
- 91279
Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2021275Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja551273Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j481240