Se ei tarkoita, ettenkö välittäisi - päinvastoin - on vaan pidettävä etäisyyttä siinä ympäristössä. Haluaisin olla tekemisissä paljon enemmän, mutta pelkään muiden huomaavan tunteeni, jotka olet saanut aikaan. Välillä luulen, että tämä on molemminpuolista, mutta sitten taas palaan maanpinnalle ja oletan kuvitelleeni. Haluaisin kyllä tuntea sinua paremmin kaikista esteistä huolimatta ja ehkä sitä kautta nämä tunteetkin selviäisivät, mutta ei taida rohkeus siihen riittää, eikä näytä tulevan tilaisuuksiakaan tuohon. Kaikesta huolimatta, olet minulle tärkeä.
Anteeksi mies, jos olen ollut etäinen
12
1457
Vastaukset
- Samoinsinä
Vastaan kuin olisit hän. Ymmärrän, koska esteet tulevat puoleltani. Silti pienikin etäisyydenotto tuntuu hämmentävän pahalta, kuten perjantaina. En voi sille mitään, vaikka järki sanoisi mitä. On siis molemminpuolista! Olet pyörinyt mielessäni ihan liikaa jo suunnilleen vuoden. Tilaisuuksia tunteiden selvittämiseen olisi vaikka kuinka paljon. Rohkeutta ei. Parhaani olen tehnyt näyttääkseni ja kertoakseni kuinka tärkeä olet.
- kultasein
Etäisyydenottosi tuntuu todella pahalta, varsinkin jos olet ollut sitä edeltävällä kerralla mukavalla tuulella ja jutellut kanssani ilman kiirettä. Melkein kuin joku tarraisi jääkylmillä käsillä sydämeen.
- Jokutummamies
On se molemminpuolista mmut siel ympäristössä tarvii olla kuten kuuluu. Sä myös olet mulle tärkeä. Tavataanko työpaikan ulkopuolella?
- eiap
Kenet haluaisit tavata, tunnisteita?
- Ällöö
Janne varattuna taas huutelee ja vastailee työpaikan huomioakalle
- Samoinsinä
Ei tainnut aloittaja saada mieleistään vastausta kun pysyttelee vaiti? Oli miten oli, niin kiitos silti viestistäsi. Asiasisältö ja ajoitus osuivat nappiin ainakin tänne ja toivat lohtua tähän jokseenkin mahdottomaan tilanteeseen, mistä on vaikea nähdä ulospääsyä. Tänään taas juteltiin. Ei ehkä kaikista riemukkaimmissa tunnelmissa, mutta läsnäolo on tärkeintä.
- Sydänx2
Katseesta sen näkee onko toinen kiinnostunut vai ei. Kaipaavan katseen erottaa monen metrin päähän. Minulla oli sama tilanne muutama kuukausi sitten, nyt on työkaverin kanssa ollut ihania hetkiä..päivääkään en vaihtaisi pois :)
- weaga
Kidutat vain itseäsi noilla ajatuksilla. Sitä kipeämpää käy mitä korkeamman pilvilinnan rakennat jos toinen ei ole valmis samoihin korkeuksiin.
Kysy suoraan ja ota vastaan seuraukset - joko olet valmis paljastamaan tunteesi ja ottamaan suhteen vastaan tai olet lapsi joka leikittelee työpaikan työajalla. - Tärkeäolet
No eipä vaikuttaneet nuo vastaukset osuvan tilanteeseeni ainakaan ennen tätä päivää. Olen kyllä valmis keskustelemaan muualla, jos irl-viestin saan. Tänne en enempää vastaile.
- Joskuskauansitten
Työpaikalla etäisyyden säilyttäminen kuuluu asiaan, eikä siellä opi tuntemaan ihmisestä kuin työpuolikkaan. Pakko pyytää jatkamaan juttua töiden jälkeen, jos haluaa tutustua toiseen puoleen. Jos kahvikupillisen loputtua ei ole enää sanottavaa, ainakin tiedät antaneesi mahdollisuuden, ja ehkä saat ystävän. Juuri tämän reippaampaa aloitetta ei voi tehdä pilaamatta työilmapiiriä. Tunnustukset vasta toisilla tai kolmansilla oikeilla treffeillä, jotta sekä sinulle että hänelle jää vapaus perääntyä.
- Hänmieshän
Tätä on jatkunut jo monta vuotta, varmaan syveni joskus 2014 ja siitä lähtien on ollut soittamista ja huopaa musta.
Niin olet usein ajatuksissani , mutta ne esteet.
Molemmat ollaan otettu etäisyyttä johtuen työpaikasta, liikaa uteliaita ,olen joskus siitä maininnut.
Nyt ollaan taas juteltu,kun jossain vaiheessa ei puhuttu mitään.- Hänmieshän
Sorry toi paska, ennakoiva text syöttö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse764558Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093793Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1483516Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.431997Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891239- 1261074
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1381000- 57943
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25847