Minulla on työhaastattelu pian mutta 5 päivän kertausharjoituksiin meno loppukuusta. Mitä sanon haastattelussa asiasta ettei töiden saanti vaarannu? Onko harjoituksista pakko sanoa ettei sanomatta jättämisellä ole vaikutusta? Saako työnantajalta nykyään helposti paperin ettei tarvii mennä?
Kertausharjoitukset ja haastattelu
4
165
Vastaukset
- Olet_uhri_ja_LOUKUSSA
olet siis kahden vältettävän loukussa. Toisaalta et halua karenssia etkä mennä töihin, toisaalla et halua missään tapauksessa osallistua maanpuolustuspeijaisiin, mutta haluaisit kuitenkin käyttää sitä perusteena, että et pysty osallistumaan työpaikkahaastatteluun.
Kauhea tilanne!
Suosittelisin kompromissia.
Siihen työpaikkaan et takuulla pääse, koska haistavat työnvieroksuntasi jo kaukaa ja saat varmasti karenssia. Miinanpolkijana olisit luonnon sinulle varaamassa hyödyllisesä tehtävässä. Mene sinne lämpimään telttaan makoilemaan.- Hvghgg
Nimi olet uhri ja loikussa sinulle olisi itselle sopiva lähteä polkemaan miinoja. Tuollaiselle vesipäälle on parempi lähteä pohjoi-koreaan!!
- Jullikkauuuu
Itse asiassa haluan tähän työpaikkaan. Kertausharjoituksista ei niin väliä mutta kieltäytyä niistä ei voi.
- PieniPiruVasempaan
Kertausharjoituksista voi anoa vapautusta.
Toisaalta työnantaja voi pitää kertausharjoitusta hyvänä asiana koska niitä ei järjestetä miinanpolkijoille. En ole koskaan kuullut, että kertausharjoitus olisi vaikuttanut haitallisesti työnsaantiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081665Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai901576Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961488Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541394Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341362Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48892Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115880Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii414853Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290824Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347809