Paikka on kun palokunta jatkuva hälytys päällä. Monet ei ymmärrä minkälaista on tehdä työtä ilmapiirissä jossa omistajalla on kovasti stressiä ja se purkaa kaiken paskan työntekijöihinsä. Kyseisessä paikassa työkaveri tekee tarkkaa työtä särmäyspuristimella ja herra omistaja tulee kyselemään ja häiritsemään sillä seurauksella että sormenpäät murtuu. Pitää kehityskeskusteluja jossa se ääliö huutaa vaahto suusta valuen yrityksen ainoa tehtävä on tuottaa voittoa yrittäjälleen. Muutenkin on aika huvittavaa että jotkut luulee että omistaja tekee työtä kaikkein koviten. Siellähän se istuskeli ja katto nettiä vaan. Tietysti kun se osti sen firman alko helvetinmoinen taistelu työpaikasta aikuiset miehet kävi sen kopissa persettä nuolemassa ja valittamassa miten huono tuo toinen on. Seuraavaksi alkoi vuokrafirmojen kautta tulemaan poruķkaa. Monella tyssäs homma jo kahden tunnin päästä. Ynnä muuta. Tietysti ruostumaton teräs sisältää karsinogeenejä puhumattakaan peittaushapoista. Suojaimia ois tarvittu niitä ei kuulunu liian kalliita? Tietysti pomon laiskuus täytyy ottaa huomioon. Sama tyyppi saa yritystukia ja suosittelee palkkamalttia on helvetisti kaunaa niille jotka saa etuutta.
Peltiveikot oy
Abc23
1
1933
Vastaukset
- Eii_jatkoon
Juu, vietin kanssa juuri muutaman viikon samaisessa yrityksessä. Ihan niin huonoa kuvaa en ehtinyt saada kuin kuvailit, mutta eipä tuo nyrkkipaja vielä täysin työsuojelun tarkastusta läpäisisi. Jos en olisi aiemmin kävellyt ulos vielä surkeammista työolosuhteista, niin pitäisin tuota firmaa kyllä työurani pohjanoteerauksena. Jos tekee mieli koittaa työskennellä herralle joka antaa vääriä neuvoja, hermostuu kun et ole kummiskaan tehnyt heti oikein, tai kun et osaa tehdä heti alkuun kaikkea ilman kunnon perehdytystä, niin kannattaa kokeilla.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1226079- 292140
- 1771972
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101153Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.691145- 731007
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241007Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,24922Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty42897Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla
Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I12765