välittäminen

Jos työttömistä ja edes työntekijöistä ei yhteiskunta ja yritykset välitä tuon enempää niin miksi me välittäisimme yhteiskunnasta ja yrityksistäkään ?
Kohta alkaa tulla mitta täyteen.
1142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kun valtio ja kunnat rikkovat itsekin lakeja kansalaisten vahingoksi, miksi kenenkään muunkaan tarvitsee välittää enää mistään, tämä maailma on mennyt jo niin paskaksi ettei ole enää väliä vaikka laitettaisiin loputkin paskaksi. Kenties raunioille voitaisiin sitten rakentaa jotain terveempää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vai ei kirjoitti:

Jos työttömistä ja edes työntekijöistä ei yhteiskunta ja yritykset välitä tuon enempää niin miksi me välittäisimme yhteiskunnasta ja yrityksistäkään ?
Kohta alkaa tulla mitta täyteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu