Parhaillaan käydään Rovaniemellä PM-kisoja, joita on mahdollsta seurata maksullisen livestreamin kautta netistä. Sama oli sm-kisoista, maksullinen streami.
Taitoluisteluliitto (?) haluaa antaa lajille viimeisenkin kuolin iskun kun kisoja ei pääse seuraamaan ilmaiseksi minkään kanavan kautta, ei ole sm-kisojakaan tullut ilmaiseksi vuosiin.
Maailmalta kun seuraa kisoja, niin valtaosa ISU-kisoista on nähtävissä ihan ilman päiväpasseja suorana streaminä samoin oli mm. Porvoon valintakisat meillä koto Suomessa (kiitos seuralla PTL)
Viimeisetkin lajiin seuraamiseen eksyneet kaikkoavat kun joka mutkassa ollaan käsiojossa keräämässä rahaa! Luulisi olevan tärkeää saada uusia seuraajia ja tärkeä saada näkyvyyttä, mutta ei!
Mitä mieltä olette?
Taitoluistelun näkyvyys
penkkiurheilija-66
3
1661
Vastaukset
- En_ostanut
Samaa mieltä, aivan syvältä. Tokkopa saavat edes mitään kovin merkittäviä tuottoja noista streamimaksuista.
- Näinonsurkujuttu
Näkyvyyttä eikä menestystarinankerrontaa ei ole eikä isoissakaan kisoissa käy kuin laji-ihmiset ja heistäkin vain innokkaimmat. Todella surku.
- Surkeaakyllä
Pahinta on, ettei nuo streamit edes toimi!! Kun maksaa eikä silti näe niin kyllä harmittaa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle283557Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A142820Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.1212741Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt182444Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1162418Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.771762Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥501678Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta261666Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.431421- 1441334