Päivän kunto ratkaisee valituksi tulevan päivän. Tarkoituksena lyödä entinen paastoennätykseni 7vrk ja laihtua lisää. En ole tyytyväinen ylipainooni. Ilmoittautuminen paaston alettua välillä ma-su. Minitavoite on 12 vrk.
Paastostosta olen oppinut sen että mitä enemmän paastoan sitä helpompaa se on. Esim.ennen itkin kun oli nälkä paastotessani päivän edes. Viimeksi paastotessani ennätyksen en itkenyt kertaakaan.Itsetunto nousi ja paniikkiin en mene enää paastotessani.
Paastossa alkuunpääsy on vaikeinta mulle varmaan sullekin. Päivä päivältä paasto on pääsääntöisesti helpompaa mutta poikkeuksia mahtuu joukkoon.Osaltaan liian vähäiseen nesteytyksern voi kohdistaa syyn moiseen.
Ensi viikolla jatkan tähän ketjuun aloituspainoilla ja pikku höpinällä paaston aloitettuani. Jännää on mutta nyt ei ole itkettävää pakontapaista vääntöä vaivaamassa.
Aloitan vesipaaston ensi viikolla
6
2185
Vastaukset
- ItkeväMies
Peruutan vesipaaston.
- MuistaEnsikerralla
Unohdit ottaa vähän suolaa.
- ItkeväMies
No, söin juuri mahan todella täyteen.Mulla on avattu fantalight melkein 1,5 l jäljellä.
Aloitan sittenkin paaston. Juotavana kaloriton tai lähes kaloriton limu kunnes loppuu.Valion kausimakukeittoa on hieman,kenties 2dl.Juon ne ja sitten siirryn vesipaastolle.
Paasto alkoi pe 9.helmikuuta klo 15.20 ja aloituspaino on 106,0kg. Tutkin tuon suolajutun.Ilmoittelen miten homma etenee.Vähän ahdistaa. Paino oli aamulla 104,3kg.
Tvoitteena on olla semmonen 3 viikkoa paastolla. Enää alle 3 viikkoa jäljellä. Vaikuttaa lupaavalta tässä vaiheessa maha pulleana.Mutta jännitystä tunnen, pelkäävää jännitystä.Pelkään olla nälässä.Tai jotain.Tekisi mieli itkeä ja luultavasti itken kohta.- lopetapelleily
Lopeta tollanen pelleily.Kyllä olet todella herkkä mies kun nälkä itkettää.Pelottaa jos sulta kuolee joku läheinen,niin miten siitä selviydyt kun sua itkettää jo vesipaaastolla oleminen.
- onnea_yritykseen
Jos olisit perehtynyt paastoon, tietäisit että puhdas vesipaasto ei ole se paras vaihtoehto.
- ItkeväMies
En kyennyt. Alle 24h jäi reippaasti. Tuli lohinälkä ostin kaupasta lohen ja sitä tuli syötyä ja suklaata .
Jokatapauksessa siirryn syöminen vähän laihtumiseen tonne tukiryhmään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 28226806
Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?482275- 1991596
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1501518- 331271
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien331164- 122998
Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30922Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex86842Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit
Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t82796