Aloitan vesipaaston ensi viikolla

ItkeväMies

Päivän kunto ratkaisee valituksi tulevan päivän. Tarkoituksena lyödä entinen paastoennätykseni 7vrk ja laihtua lisää. En ole tyytyväinen ylipainooni. Ilmoittautuminen paaston alettua välillä ma-su. Minitavoite on 12 vrk.

Paastostosta olen oppinut sen että mitä enemmän paastoan sitä helpompaa se on. Esim.ennen itkin kun oli nälkä paastotessani päivän edes. Viimeksi paastotessani ennätyksen en itkenyt kertaakaan.Itsetunto nousi ja paniikkiin en mene enää paastotessani.

Paastossa alkuunpääsy on vaikeinta mulle varmaan sullekin. Päivä päivältä paasto on pääsääntöisesti helpompaa mutta poikkeuksia mahtuu joukkoon.Osaltaan liian vähäiseen nesteytyksern voi kohdistaa syyn moiseen.

Ensi viikolla jatkan tähän ketjuun aloituspainoilla ja pikku höpinällä paaston aloitettuani. Jännää on mutta nyt ei ole itkettävää pakontapaista vääntöä vaivaamassa.

6

2209

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ItkeväMies

      Peruutan vesipaaston.

    • MuistaEnsikerralla

      Unohdit ottaa vähän suolaa.

    • ItkeväMies

      No, söin juuri mahan todella täyteen.Mulla on avattu fantalight melkein 1,5 l jäljellä.

      Aloitan sittenkin paaston. Juotavana kaloriton tai lähes kaloriton limu kunnes loppuu.Valion kausimakukeittoa on hieman,kenties 2dl.Juon ne ja sitten siirryn vesipaastolle.

      Paasto alkoi pe 9.helmikuuta klo 15.20 ja aloituspaino on 106,0kg. Tutkin tuon suolajutun.Ilmoittelen miten homma etenee.Vähän ahdistaa. Paino oli aamulla 104,3kg.

      Tvoitteena on olla semmonen 3 viikkoa paastolla. Enää alle 3 viikkoa jäljellä. Vaikuttaa lupaavalta tässä vaiheessa maha pulleana.Mutta jännitystä tunnen, pelkäävää jännitystä.Pelkään olla nälässä.Tai jotain.Tekisi mieli itkeä ja luultavasti itken kohta.

      • lopetapelleily

        Lopeta tollanen pelleily.Kyllä olet todella herkkä mies kun nälkä itkettää.Pelottaa jos sulta kuolee joku läheinen,niin miten siitä selviydyt kun sua itkettää jo vesipaaastolla oleminen.


    • onnea_yritykseen

      Jos olisit perehtynyt paastoon, tietäisit että puhdas vesipaasto ei ole se paras vaihtoehto.

    • ItkeväMies

      En kyennyt. Alle 24h jäi reippaasti. Tuli lohinälkä ostin kaupasta lohen ja sitä tuli syötyä ja suklaata .
      Jokatapauksessa siirryn syöminen vähän laihtumiseen tonne tukiryhmään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      212
      999
    2. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      49
      854
    3. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      94
      786
    4. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      192
      718
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      67
      652
    6. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      556
    7. Panettaako sua

      Yhtään?
      Ikävä
      45
      550
    8. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      38
      531
    9. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      2
      503
    10. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      77
      503
    Aihe