Kaverini on yrittänyt useamman kerran varata aikaa puhelimella lääkärille haaparannan terveyskeskukseen, puhelimeen on vastattu jotta " meillä ei ole aikaa keskustella kanssasi"
Pitääkö tilata joka kerta ambulanssi? jos on asiaa lääkärille !
Late Lapista.
KOSKA HAAPANTA PANNAAN KIINNI LOPULLISESTI?
22
4397
Vastaukset
- kaki34
Onneksi Latella on perse auki jota ei haapahomppelitkaan täytä.
- lasunitkut
Vakiräkyttäjä Late haukkuu vuoronperään Haaparannan ja Tornion palveluita . Täällähän ei ole pakko asua jos nuin ahistaa mikset pysynyt siellä missä olit kultaa vuolemassa tylsällä puu puukolla. Pallokentän laidalla kun on syntynyt ahdistaahan se kun on ollut pieni pipo vähän leikkikaluja ja hiekkalaatikossa vain karkeaa sepeliä
Sinua tuntuu ahdistavan vieläkin, eikö ole pallokenttiä ja hiekkalaatikoita lähistöllä?
Late Lapista.- miksiseitkee
Late_Lapista1 kirjoitti:
Sinua tuntuu ahdistavan vieläkin, eikö ole pallokenttiä ja hiekkalaatikoita lähistöllä?
Late Lapista.Ei ahista yhtään eikä tarvitse käydä kauppakeskuksessa juoruja lappamassa
miksiseitkee kirjoitti:
Ei ahista yhtään eikä tarvitse käydä kauppakeskuksessa juoruja lappamassa
Ei niin kauppakeskuksessa, mutta täällä valitat ihmisten kirjoituksista, no ammattihan se on sekin, joka sopii hyvin räkänokille !
Late Lapista.- LatellaTippaa
".. täällä valitat .... sopii hyvin räkänokille"
Mistäs sinä Late tiedät, että tänne kirjoittelu sopii räkänokille? Omakohtaista? Ja huomaa, että vaikka itsellä jo vähän sieltä sun tältä jo tiputtelis, niin ei se tarkoita, että niin tekee muillakin.
- wwwqqq
Haparanda toimii paremmin kun Tornio. Turhaa valitusta
- VaSaDy
"Haparanda toimii paremmin kun Tornio. "
Tänne on näemmä tullut humoristikin palstalle.
- penikka
Late tunnet sympatiaa Arpelaa kohtaan ja Paavo Väyrystä kohtaan. Pidätkö itseäsi täyspäisenä?
- Vähemmistöläinen
"Pidätkö itseäsi täyspäisenä?"
Kyllä tämän kysymyksen esittäjä osoittaa olevansa nimimerkkinsä väärtti. Penikka.
Ei kyseinen henkilö ole oikea vastaaja ko. kysymykseen. Joten kysely jää vain jotenkin surkeaksi yritykseksi loukata.
- ApuvaApuva
"Pitääkö tilata joka kerta ambulanssi?"
Kun noita kavereitasi tunnen, niin kyllä minä tilaisin ambulanssin tai jonkun auton ainakin.Jaahas! mistähän sinä kaverini tunnet? taitaa olla sinulla se kuuluisa luulotauti!
Late Lapista.- TolosenKake
Kyllä me rehelliset astiantekijät toisemme tunnistamme.
- pervopera
Koska Late pannaan kiinni vähäksi aikaa eikä lopullisesti. Etkös ole huomannu sitäkään kommentoida että BC -törnitalo on kooltaan puolittunut ja rapalampikin kai pitäisi puolittaa.
onneksi saa valita sairaalan ja ei tartte Happiksen palveluja minun enään käyttää. palvelu sen kun huononee koko ajan.
Kaikin ajoin sitä palvelua ei ole ollenkaan, mutta ei ole paljon paremmin Torniossakaan, kandit räpläävät tietokoneita ja siihenpä se sairaanhoito sitten jääkin!
Late Lapista.- HyvääYötäTornio
"..kandit räpläävät tietokoneita ja siihenpä se sairaanhoito sitten jääkin!"
Näin on. Muu toiminta terveyskeskuksessa vaikuttaa saattohoidolta (ilman sitä henkistä tukea). - KopistaKajahtaa
HyvääYötäTornio kirjoitti:
"..kandit räpläävät tietokoneita ja siihenpä se sairaanhoito sitten jääkin!"
Näin on. Muu toiminta terveyskeskuksessa vaikuttaa saattohoidolta (ilman sitä henkistä tukea)." (ilman sitä henkistä tukea)."
Se henkinen tuki on siihen sisääntulo tuulikaapin viereen lasiputkaan tungettu kovaääninen naisihminen. - vitinäjakitinät
Late_Lapista1 kirjoitti:
Kaikin ajoin sitä palvelua ei ole ollenkaan, mutta ei ole paljon paremmin Torniossakaan, kandit räpläävät tietokoneita ja siihenpä se sairaanhoito sitten jääkin!
Late Lapista.Jaa son vakikitisijällä vuorossa Tornio haukuttavana
- VanhaHoitaja
Aloittaja kyseli, että koska Haaparanta laitetaan kiinni lopullisesti. Ei taida mennä koskaan tyystin kiinni.
Torniolaiset pitää sitä pystyssä. Esimerkkinä linja-autoasema, Torniosta lakkautettii (kai luotettiin BC lupauksiin) ja nyt suomalaiset saa kävellä pitkään kassien kanssa, eikä palvelu esim. aikatauluissa pelaa - ei ainakaan suomeksi.
Talvisodassa (viimeistään) opittiin suhtautumaan itäiseen naapuriin varovasti. Nämä yhteostyökuviot Tornion ja Haaparannan kesken osoittavat, ettei tähän läntiseenkän naapuriin voi luottaa. Heti kusasevat meidän muroihin kun tilanne tulee.
Kyllä meille torniolaisille pitäisi alkaa hankkimaan uutta maaliikennekeskusta (ainakin linja-autoille, tavaraliikenteelle ja takseille) entiselle paikalleen. Siihen olisi tulossa helposti muitakin palveluita ja kauppoja. Kaupunkilaiset saisivat sen myötä toimivat yhteydet Kemiin junalle ja lentokentälke.
Nykyinen Haaparannan linja-autoasema on matkailun ja matkustamisen alennustila. Mamujen makuupaikka. Turha meitä suomalaisia on sinne on sotkea.
Päättäjät herätkää. - vojakkalanmies
Kiinnitetään Tornio vahvemmin Finlandiaan. Alatalot, Ponkalat ja Kaininmerkki Pelttarit.heti Kalixiin. Linja-autoasema heti auki ja maalikauppakin sinne. Nytkin siellä laukkovat kusella katoksessa kärvistelijät.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M236964Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista
Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden1604692Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja1003695Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v433520Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut
Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan12473KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2481880Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka331750Mies pelkää mahdollista raskautta
Millaisia ajatuksia seuraava herättää teissä? Olemme tunteneet miehen kanssa vuosikausia, seurustelleetkin jo pitkään j3231696Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e371671Kiikkustuoli
Sunnuntai aamun hiljaisuutta ja rauhaisaa oloa. Aloitan taas uuden alustan, jospa edellisessä asiat tulee pohdittu ja sa1831396