Rakkauden ihme

Mitä luulette, voiko niin käydä että kaunis nuori nainen rakastuu masentuneeseen, kolmikymppiseen HC-ATM:ään? Kai se on mahdollista koska rakkaus. Siihen ainakin Tinder-strategiani ja unelmani ja suunnitelmani perustuvat.
151112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

En edes teeskentele tietäväni, mikä Tinder on, mutta ilmeisesti se on jonkinlainen treffipalsta kuvien kera.

Kukaan ei rakastu kuvaan, tai jos rakastuukin, on hänellä enemmän ongelmia kuin aloittajalla.

Kaikenlaiset treffipalstat internetissä ovat olemassa vain sitä varten, että ihmiset voisivat sopia tapaavansa toisensa. Ihmisten tarvitsee tavata toisensa, jotta voisivat ihastua toisiinsa.

Monesti tavatessa vain toinen ihastuu toiseen, mistä aiheutuu monenlaista ongelmaa, koska sitä ennen ollaan viestitelty niin paljon.

Olisi helpompaa tavata ensin ja tutustua vasta sitten. Siloin kumpikin tietäisi, että haluaako ylipäätään tutustua toiseen.

2Äänestä

Ei ole mahdollista ulkonäkö on kemia.

1Äänestä

Voi olla mahdollista.
Psykologikin sanoi rakkauden olevan parantava voima.

Äänestä

Yhtä mahdollista kuin komea nuori mies rakastuisi masentuneeseen, vanhaan, rumaan, köyhään ja tyhmään naiseen.

Äänestä
  • Hyviä uutisia! Olen hieman kiinnostunut römpsästäsi.

    Äänestä

  • Leskisen_Pentti kirjoitti:

    Hyviä uutisia! Olen hieman kiinnostunut römpsästäsi.

    Pitäiskin olla rakastunut, ei riitä että on vähän kiinnostunut römpsästä, eli lompakosta. Ja sun pitäs olla nuori ja komea.

    Äänestä

Disneyn tuotantoa seuranneena voin sanoa kyllä.

2Äänestä

Yhtä huono mahdollisuus kun lotossa voittaminen.

1Äänestä

Kun vaan tarpeeksi toivon ja rukoilen, Tom Cruise ehkä jonain päivänä rakastuu minuun. Olenhan niin ihmeellinen, ja kärsimysteni takia ansaitsen hänet. Oma tasoni ei tietenkään kelpaa, koska haluan vaan nostaa omaa tasoani muiden kustannuksella. En niinkään piittaa rakkaudesta ja ymmärryksestä, jota saisin kaltaisiltani ihmisiltä.

Äänestä
  • Ihan tyypillisen naisen käytöstä.

    2Äänestä

  • normaalianaisille kirjoitti:

    Ihan tyypillisen naisen käytöstä.

    Oletko ihan oikeasti niin tyhmä, ettet ymmärtänyt sarkasmia? :D :D :D

    Äänestä

Ihan hyvin saattaa käydä niin. Kemiastahan se on kiinni. Sitähän naiset aina hokevat että joskus joku vain tuntuu oikealta ja jonkun kanssa synkkaa hyvin. Eikä edes seksuaalinen kemia ole ulkonäöstä kiinni vaan kipinöistä, feromoneista ja muusta mystisestä. Jos naisia uskoo niin miehenä voi kuvitella ihan mitä tahansa ja yrittää ihan ketä naista tahansa, ilman minkäänlaisia realismin tunnontuskia.

1Äänestä
  • Höpö höpö! Ulkonäkö ratkaisee, kuka pääsee jatkoon. Niistä valitaan se, kenen kanssa on kemiaa.

    Ei muista.

    Äänestä

Turha luulo,boy!
Hanki premium-tason auto,talo,vene ja tiliote jossa ennen pilkkua 7numeroa!
Rakkaus näillä eväin kukoistaa ja saat nauttia aidosta lovesta.
Ps.älä vaadi avioehtoa se latistaisi tunnelman.

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


komies kirjoitti:

Mitä luulette, voiko niin käydä että kaunis nuori nainen rakastuu masentuneeseen, kolmikymppiseen HC-ATM:ään? Kai se on mahdollista koska rakkaus. Siihen ainakin Tinder-strategiani ja unelmani ja suunnitelmani perustuvat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu