Kävin puntarissa tänään.Painoa oli rajyn viimeisen ruokailun jälkeen 104,8kg. Muutamassa, viidessä päivässä Painoa tullut 5,7kg.
Joten Nestepaasto alkoi. Piti puntarilla käydä päivittäin mutta se jäi. Tuulihattuja, Runebergin torttuja, vanukkaita tuli nieltyä.
Enpä tiedä.Melkeinpä itkettää.Kyyneleet ovat tuloillaan.Mulla on paha olla. Mutta on vaan yritettävä uudestaan.Paaston kesto olkoon 8vrk minimikestoltaan.Juomina kahvi, valion mustikka jne mehut, vesi, lightlimut, vitamiinipillerit, c vitamiini pore vesjuoma, teetäkin kokeilen, eli marjakeittomehua juon lasillisen paastopäivässä, jotta joo.
Olen pettynyt paastonlopetuksen jälkeiseen painon nousuun. Ilmoittelen kerran paastoviikkoa kohden.Suupielet ovat voimakkaasti alaspäin Joo, ilmoittautuminen kun viikko paastottu, kyllä nyt masentaa. Toivon uutisten olevan parempia ensiviikolla siihen on niin pitkälti aikaa .Nyt itku tuli On niin pitkäaikainen tuo viikko.
Nestepaasto alkoi klo 09.59 ti 6.helmikuuta 2018
1
1848
Vastaukset 1
- TulipaMieleen
"Muutamassa, viidessä päivässä Painoa tullut 5,7kg."
"Olen pettynyt paastonlopetuksen jälkeiseen painon nousuun."
Paastoaminen voi olla ihan hyvä homma, en ole koskaan sitä itse kokeillut...
Mutta näyttää sille, että onnistut poistamaan nestettä kropasta paastolla, ja kun aloitat syömisen, nesteet palautuu kroppaan takaisin.
Jos on syömättä, noin neljässä päivässä katoaa elimistön rasvavarastosta kilogramman verran energiaksi. Muu alenema on nesteen poistumista.
En tiedä mistä olet keksinyt paaston olevan juuri sinun tapasi laihduttaa, mutta kun katsoo tuota yrittämisen vaikeutta suhteessa pysyviin tuloksiin, tulee väkisin mieleen, että voisiko olla tehokkaampiakin tapoja?
Tehokkuudella en tarkoita nopeutta, vaan pysyvyyttä.
Itse olen kolme vuotta muuttanut elintapojani lisäämällä pikkuhiljaa liikuntaa ja pudottamalla haitallisten syömisten määrää. Tuloksena se, että painovaihtelut vähenee, paino alenee ja kaikki tapahtuu sellaisella aikataululla, että pää ja kroppa pysyy muutoksessa mukana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1081275
- 45891
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50716- 70656
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r123632- 67606
- 53587
- 55535
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.93463Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142443- 5438
- 34437
- 51435
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?113434Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?19430- 49427
Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e82417- 52403
- 42390
Veikkauksen asiamiehen provikat?
Minkä verran peliautomaatin pitäjä saa peliautomaatin tuotosta?28379