"Analyysi: Paavo Väyrynen on yhä kuin kiusallinen kasvain keskustan sisällä. Hän on saanut yllättävillä tempuillaan vedettyä koko puoluejohdon farssin pyörteisiin. Myös puoluejohdon toiminta alkaa lopulta vaikuttaa naurettavalta."
Vastaukset 6
- ruutikukko
Uoti sanoo, että riittää että on puolueen jäsen, ja Väyrynen on. Sotkamossa Väyrynen voittaa. Sipilä suosii lestoja, syrjii naisia ja kyykyttää köyhiä.
- wellwell1
Kiusallisin kasvain keskustan sisällä taitaa kuite olla lesta Sipilä.
Paavo on parannuskeino keskustan syöpään
- Donov
Hurraa Paavo! Sipilä kyykkyyn ja ruokajonoon haisunäätien jatkoksi...
- hyväpaavo
YLEn analyytikkohan olikin Paavon puolella. Eihän tätä kyykytystä jaksa muuten katsella, jos ei välillä voi edes vähän nauraa. Onneksi Sipilän kausi päättyy vuoden sisällä.
- Persjalka
Hyvä, että Paavo vähän ravistelee kepulaisia. Sipilä on saanut omalla toiminnallaan aivopestyä jäsenistön uskomaan, että hän on se kaiken hallitseva ja osaava messias. Tämän saman olemme jo nähneet herätysliikkeissä joissa karismaattinen johtaja vie laumansa vaikka tuhoon ja pässit seuraavat uskollisina jopa johtajaansa ylistäen.
Ei Paavo saa tavoittelemaansa, mutta jospa edes joidenkin ihmisten silmät avautuisivat! Se tulee nähtäväksi seuraavassa eduskuntavaalissa, kun Kepu sukeltaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2291733
Palstamiittinkiä taas ajattelen
Niin.. oli tuossa elokuussa Randen kanssa juttua palstamiitistä ensi kesälle. Ajatuksena oli miitti Jyväskylässä, joka191859- 53843
Mitä haluaisit minusta mies
Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm61824Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin
Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s37754Työttömille tulossa pakollinen ilmaistyö sanoo kokoomusministeri
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/078a91b0-4bdf-4a7b-9c3b-f3cf2bdd3dae Kokoomus, persut ja kepu laittavat työttömät391730Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti - Rajua röykytystä nyrkkeilymatsista "Ettei naisten botoksi..."
Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti nyrkkeilevät toisiaan vastaan Immu Fight Nightissa. Naiset ovat saaneet osakseen k54605- 20556
- 31554
Selvitetään tämä meidän välinen juttu
Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte19536