Kiusallinen Kasvain Keskustan Sisällä!

jännähomma

"Analyysi: Paavo Väyrynen on yhä kuin kiusallinen kasvain keskustan sisällä. Hän on saanut yllättävillä tempuillaan vedettyä koko puoluejohdon farssin pyörteisiin. Myös puoluejohdon toiminta alkaa lopulta vaikuttaa naurettavalta."

6

125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ruutikukko

      Uoti sanoo, että riittää että on puolueen jäsen, ja Väyrynen on. Sotkamossa Väyrynen voittaa. Sipilä suosii lestoja, syrjii naisia ja kyykyttää köyhiä.

    • wellwell1

      Kiusallisin kasvain keskustan sisällä taitaa kuite olla lesta Sipilä.

    • Paavo on parannuskeino keskustan syöpään

    • Donov

      Hurraa Paavo! Sipilä kyykkyyn ja ruokajonoon haisunäätien jatkoksi...

      • hyväpaavo

        YLEn analyytikkohan olikin Paavon puolella. Eihän tätä kyykytystä jaksa muuten katsella, jos ei välillä voi edes vähän nauraa. Onneksi Sipilän kausi päättyy vuoden sisällä.


    • Persjalka

      Hyvä, että Paavo vähän ravistelee kepulaisia. Sipilä on saanut omalla toiminnallaan aivopestyä jäsenistön uskomaan, että hän on se kaiken hallitseva ja osaava messias. Tämän saman olemme jo nähneet herätysliikkeissä joissa karismaattinen johtaja vie laumansa vaikka tuhoon ja pässit seuraavat uskollisina jopa johtajaansa ylistäen.
      Ei Paavo saa tavoittelemaansa, mutta jospa edes joidenkin ihmisten silmät avautuisivat! Se tulee nähtäväksi seuraavassa eduskuntavaalissa, kun Kepu sukeltaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      92
      2157
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      44
      2117
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1845
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1261
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1080
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      57
      1033
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      67
      946
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      910
    Aihe