valmentaja PAAVO KAURAPUURONEN kehuu suomen ampumahiihtoa ja vaatii lisää rahaa suomen kansalta että suomi pysyisi omalla tasollaan edelleenkin !
SUOMI ON HYVÄ HIIHTÄMÄÄN JA AMPUMAAN ITSEÄÄN JALKAAN - iivo niskanen-
AMPUMAHIIHTO hehehehehehe
10
302
Vastaukset 10
- akkapuolinenniilo
Ihan kohtuullisestihan nuo miehet tänään pärjäsivät. Miehissähän ei ole pian miesmuistiin ollut yhtään kilpailijaa, joka olisi yltänyt korkealle kansainvälisissä kisoissa. Siihen nähden 19. ja 20. sija ovat hyviä.
Mutta kuka selostaa Ylellä ampumahiihtoa. On kuin lukisi lapsille satuja, kun hihkuu ja mouhuaa. Huh sentään! - kiihtyväTempolla
SUUTARISEN JUSSIN JA IKOLAN HEIKIN JÄLKEEN suomessa ei ole ollut ampumahiihtäjiä,,,,,eikä edes näkyvissäkään ole että tämä tilanne muuttuisi............................ ASEET on TAOTTAVA AUROIKISI JA AMPUMAHIIHTO on lailla kielettävä.
- silmievällii
Melko velmuja ovat olleet suomen ampuja hiihtäjät, mites kun sota syttyy kuis käy?
- yik6y
Ei Ruotsillakaan nykyään ole kovin hyviä ampumahiihtäjiä vaikka rahasta ei siellä varmaan ole puutetta.
- 7ir6y
Saksalainen voittaja on aika rotevaa tekoa. Tuuli ei paljon heiluttele.
- JoTam
Rahakisoissa Kaisallakin osuu, näissä kisoissa ampumahiihtäjänaisilta puuttuu into ja tahtotila.
- Kamelinvarpaat
No ei tullut tänäänkään tuulettavia suomalaisia kamelinvarpaita maalilinjan yli. On se kumma, että suurkisoissa menestys jää olemattomaksi.
- ReservinAU
Olisko se vika henkisellä puolella vai eikö keskittyminen nimenomaan ammuntaan ole kohillaan?
- lapualainen
Ootetaanhan topintestit niin ruottalaiset kärähtää, loppuu se paskanpuhuminen muista maista, valtteri osaa loppurutistukset.
- Tuski
Olisi ollut jo aikoja vaihtaa hiihtäjien ampuma valmentajaa niin oltaisiin saatu mitaleita
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092300Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???26974- 71902
- 103896
- 48845
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha568835- 82738
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76670Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik30627- 66625