Miehet laitetaa häpeämää omaa seksuaalisuuttaa

Miksi nykyää joka puolelta painostetaa ja ajetaa sellasta puhetapaa, joka saattaa miehe seksuaalisuude häpeään?

8

195

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nebukd

      Kenen miehen?

    • proprofeetta

      Niinse on aina ollut ja tulee aina olemaan.

    • Johtunee nykyisestä kulttuuritilanteesta, joka on tällä hetkellä feministiväritteinen.

    • Hyvät perustelut.

    • suomalaisille.sopii

      no eipä miehet ja naiset sano mitään eka palkkoja alemmaksi lomarahat pois eläkkeet pois lisää työpäiviä ilmaiseksi ja lisää tunteja työpäiviin ja nyt miehen seksuaalisuus on epänormaalia ja luonnotonta kun mies rakastaa naisia ja jopa 1v lapsetkin on seksuaalisesti häiritsevät toisiaan mutta kukaan ei sano mitään muualla maailmassa naiset ja miehet puuttuvat ja naiset sanovat hänen miehensä saa rakastaa häntä ja rakastella häntä ja poikamme 1v saa leikkiä autoilla ja leikkiä länkkäri leikkije samoin tytär saa leikkiä nukketalolla ja palkat yös vähemmän tunteja lisää lomia ja vapaita mutta suomessa kukaan ei sano mitään ja työnantajat ja päättäjät ihmeissään siitä kaikki mitä he sanovat käy suomalaisille

    • EdesUnissa

      En tajua mistä on kyse. Toisaalta en anna @metoo-kampanjoiden häiritä itseäni. Flirttailen ja lähentelen naisia edelleen ja useasti näen heidät seksuaali-objekteina. En näe edes siinä mitään väärää, enkä häpeä.
      Seksuaalinen jännite miesten ja naisten välillä on kuten jännite sähkövirrassa. Se tuo valoa elämään.
      Muutan kantani asiaan, mikäli joku haastaa minut oikeuteen.

      • StaattinenSähkö

        Sehän on selvää, että naisen raiskaaminen, asiaton koskettelu ja selvä seksuaalinen häirintä on tuomittavaa, mutta flirttailu, aloitteen tekeminen ja naisen kanssa juttelu eivät ole mitän MeeToo-kampanjaan kuuluvaa.
        MeeToo-kampanjalla on oma kannattajakuntansa, joka pitää kuitenkin niin suurta ääntä, että siitä tulee vaikutelma, että jokainen nainen on MeeToo-kampanjassa.
        Ensin tällainen MeeToo-kampanja ja heti perään vouhotetaan siitä, että kuoleeko suomalaiset sukupuuttoon, kun syntyvyys vaan laskee vuosi vuodelta.
        Miten muka syntyvyys voisi edes lähteä nousuun, jos naisen lähestymis yrityskin leimataan seksuaaliseksi ahdisteluksi, kuten MeeToo-kampanjan fanaatikoiden mielestä on.

        Elämä on aika kuivaa ja masentavaa, jollei ole seksuaalista jännitettä miesten ja naisten välillä.
        Flirtti, naisen lähestyminen ja naisen kanssa jutteleminen ovat elämän suola.
        Taitavat pahimmat MeeToo vouhottajat olla miehiin kyllästyneitä tai mies vihaajia.
        Varmaan suurin osa naisista toivoo kanssakäymistä miesten kanssa, eikä sen loppumista.


    • feminiitti

      Miehen seksuaalisuushan siis on nyt vaan lähtökohtaisesti vääränlaista, näin on ilmennyt... On ne väärät faktat ennenkin oikaistu, kuten esim. että maa olisi muka pannukakku. Nyt vaan pistetään asiat miesten osalta raiteilleen. Tietämys asioiden oikeasta laidasta laajenee koko ajan. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      128
      833
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      43
      609
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      548
    4. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      525
    5. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      110
      523
    6. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      512
    7. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      33
      461
    8. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      38
      437
    9. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      112
      432
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      22
      397
    Aihe