Älä luota mieheen joka ei juo viinaa.
Älä luota raittiiseen
viinamies
10203
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
En tunne yhtään ihmistä joka ei juo viinaa.
Meistä+täysraittiista+suurin+osa+on+alkoholisteja.+Emme+voi+juoda+edes+vähän,+sillä+pian+olisi+iso+hihna+päällä.
+Alkoholismi+on+geneettinen+sairaus,+joten+kuivilla+oleva+alkoholisti+saa+alkoholistisia+jälkeläisiä+samalla+todennäköisyydellä+kuin+juovakin+alkoholisti.+Alkoholistimiehen+pojista+40+%+on+alkoholisteja.
Meidät+täysraittiit+kannattaa+todella+sivuuttaa+avioliittomarkkinoilla,+sillä+useat+alkoholistitkaan+eivät+tajua+taudin+perinnöllisyyden+astetta.+Vahvin+merkki+alkoholismista+on+juuri+ilmiasuinen+alkoholismi+tai+täysraittius.
Niin se on. Alkoholin käyttö alkaa yleensä varhain nuoruudessa ja on hyvin humalahakuista. Ihmiset joilla on yliaktiivisuusgeeni ADHD, on huomattavasti suurempi riski tulla alkoholisteiksi ja juominen alkaa jo varhaisnuoruudessa. Tiedän yhden hyvin älykkään ja sosiaalisesti kyvyttömän miehen kuolleen alkoholismiin noin kolmekymppisenä. Olin nuorempana hänen kanssaan tekemisissä.
Jos pelkää alkoholismia ja ei ala lainkaan juomaan nuorena, syrjäytyy sosiaalisesta elämästä ja jää yksin.
Moni alkoholistin lapsi pelkääkin itsessään näitä alkoholistin geenejä ja ei aloita juomista normaaliin aikaa teini-ikäisenä. Hänen sosiaalinen kehityksensä jääkin tovereista jälkeen ja hän syrjäytyy varsinkin parisuhde-elämästä.
En luota mieheen.
Ne ketkä juo ovat kapitalisti rikollisia ... raittiit valtion poliiseja. Kaikista pahimmat ovat raittiita kapitalisteja ... nääs tekevät selvää valtion lainvalvojista.
Öiset ajatukset, varsinkin maistissa kirjoitetut, tuntuvat nokkelilta, mutta aamulla ne menettävt jotakin tehostaan.
Olen aina ollut yksin ja sinkku koska en juo alkoholia usein. Kaverit ja kaikkki jotka tunnen seurustelee koska nuoresta lähtien ovat juoneet alkoholia.
Kokeile juoda useammin, niin katso sitten jos elämä paremmaksi muuttuu.
Kokemuksella yks ääliöjuoppo 54v.mies on törkeyden huippu ,millähän nimi alkaa M niinku ämmä.