En ole ikinä todistanut näin huonoja olympia TV-lähetyksiä kuin tänä vuonna. Kuka pilasi kaiken nautinnon?
Vastaukset 15
- vi----taa
kiira kilpapyörän satula..........naama muistuttaa KILPAPYÖRÄN SATULAA ja tietoa tasan nolla
- näinseonssd
Joo, huonoimmat tv-olympialaiset koskaan, vaikka kanavia enemmän kuin koskaan.
- LähetyksetBoikotissa
Missä ovat kovanluokan ammattilaiset? Olympialähetykset on annettu kusikoirapissisadhmolottajaidioottien käsiin.
- APUVVA
Sanna-Leena Perunka ja Heikki Ikola ja Paavo Puurunen ovat olleet ainakin Ylellä ja hyvin kommentoivat. Paavo Puurunenkin oli. Jylhältäkin on otakin kysytty.
Tässä menee alta riman TV 5, jolla on kyllä aivan ala-arvoiset lähetykset.- aika..huonoa.on
TV 5:n kiekkolähetykset huonoja. Studiossa Koreassa ja Helsingin päässä istuu asiantuntijoita, joille ei oikein anneta suunvuoroa. Juontajat hymyilevät joka välissä kuin pesodenttimainokset ja kiperiä kysymyksiä ei osata esittää . Juontajille on tärkeämpää sössöttää omia typeriä juttujaan. Ja voi kyllä meillä kaikilla on sitten niin mukavaa.... oi jospa saisit olla mukana! Ohjelmaa vedetään kuin lastenjuhlia. Sitten vielä ne saakelin mainokset... voi ei.
- VOINPAHOIN
ja kaiken huippuna nää OHEISTUOTE-PELLET JETROINEEN JA KIIROINEEN JA HOMO SYKKÖINEEN
- LapinVeikko
Joo näyttää ihan mikkihiiri kisoilta puitteineen ja suomalaiset molopää selostajat juhlii veronmaksajien yle rahoilla ja viihdyttää itseänsä. Saksalainen saunan polttaja olympiakomitean puheenjohtaja Bach otti Sotshissa lahjukset ja nyt sulki venäläiset pois kisoista jotta saksa saa mahdollisimman paljon mitalleja, röyhkeä rotta, sehän onkin entinen DDR,! Varmaan on puhtaat jauhot pussissa kuten norjalaisilla, 6000 astmalääkettä, sehän ei ole kuin 2-3 per urheilija joka päivälle kahden viikon ajan (hox vaikka laskee koko norjan joukkueen). Eihän muuten olisi edes mahdollista että suomen kokoinen maa (norja) ottaa 30 mitalia joista kymmen kultaa, miten suomi voi pärjätä tuommoisille huumeveikoille ja huulirasvapelleille sekä rotille.
- maksajaverottajanarmosta
Kuitunen vanha DOUPING huijari kans päässy selostajan hommiin. Kyllä kansa maksaa. Hienoa että huijari saanu hommia...
- maksajaverottajanarmosta
Kohta varmaan Kari-Pekka Kyrö ja Isometsäkin studiossa. ;-) Onkohan Paavo M Petäjä vielä hengissä? Saataisiin kaikki huijarit samaan kasaan.
- Kijklkjkk
En tiedä TV lähetysten laadusta, mutta tämän keskustelu ketjun taso ei kyllä päätä huimaa...
- maksajaverottajanarmosta
Mutta lukea piti kuitenkin, URPO. Mene kansakouluun opettamaan äläkä täällä nipota turhaan.
- Lätkäfani1
Useampikin erikoisuus löytyy.
Ensiksi: Miksi kiekkostudioon on kerätty entisiä NHL-ammattilaisia? (NHL ei ole mukana näissä olympialaisissa). Toisekseen Viitosen "Päivän parhaat" on vähän teennäinen, vaikka muuten asiat koostetaan ihan kivasti. Jethro on hauska tyyppi, mutta hänen paikkansa on omissa ohjelmissaan, ei kisalähetyksissä.
Katsotaan, mitä tuleva viikko tuo tullessaan. - voiyrjö
JOO! Eniten mun korvat itkee verta tuon jauhojärven lapin jänkhä-murre. Voi taivas kun kyrsii. Asiantuntemusta löytyy mutta opettelisi suomen kieltä ennenkuin tulee jauhamaan paskaa virallisiin lähetyksiin. Muutenkin ylellä on puolet toimittajista puhevikaisia
- HIIHTÖLIITTORYAB
HUIJARI PAAVO.J PÄTEJÄN NAAMA PUNOTTAA KUIN RUUMISAUTON JARRUVALOT.. JA ESKO AHO ON EDELLEEN KEMPELEEN KEINOELINASIAMIES.
- haappo
Hiihto ollut parasta seurattavaa selostajan ja kommentaattorin ansiosta. Mahtavaa! Jääkiekkokin ok,eikä muut lajit niin paljon kiinnostakkaan.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1051810
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS541610Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä451270Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk231010Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita177875Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13810- 48762
Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja201723Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?16723Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.41678