Missä hinnoissa pienet tontit on järven rannalla, esim. Pöyliöjärvi? Tarkoitus olisi saada (jos valmis löytyy) tai rakentaa sinne talviasuttava mökki/ pieni omakotitalo .
missä hinnoissa tontit järven rannalla
Railikki
3224
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Katsoppas tytteli Laatumaa.com ja pääset mökintekoon
Ukon kanssa ollaan jäämässä ensi vuonna, eläkkeelle, kiva kun lapset ja mummin ja papan mussukat tulis mökille .......... Ilmeisesti väärä paikka kysellä? Sori.
Eipä ole väärä jos vain olisi asiallisia kyselyitä. oletan sinun olevan oikealla asialla. Harkinnassa on ollut mökin myynti, kuitenkin mietityttää vastaako hinta edes rakennuskustannuksia. Nyt Kemijärvi elää murros vaihdetta ei tiedä Suomun tulevaisuutta, ei liioin muutakaan.
Mökki kuitenkin olisi hyvällä paikalla talviasuttava ei iso kuitenkin kaikilla mukavuuksilla sähkö, vesijohto viemäri . Ilmoita yhteystietojasi, mietitään.