Mitä merkitsee?

Avokkisi

Olen tuntenut erään miehen vajaa 4 vuotta. Reilut parisen kuukautta sitten antoi mulle avaimen luokseen ja nyt mietin mitä mahtaa tarkoittaa tällä. Talo tosin menossa myyntiin ja on vain ajan kysymys koska uudet asukkaat muuttavat. Olen kyllä huolehtinut talosta,siivonnut ja tehnyt muitakin kotihommia miehen apuna.Onko miehelle sama onko minulla avain ja autanko häntä...Jatkoa mietin myös onko meillä yhteinen koti sitten muuallakin koska nyt tunnen että kotini on hänen luonaan.

3

823

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oppeliini1

      Jos sinä odotit mieheltä sormusta avaimen sijasta, mies erehtyi antamansa esineen muodosta.
      Taloudenhoitajille ja (luotettaville) siivoojille annetaan kodin avain että he pääsevät jynssäämään ja pitämään (tässä tapauksessa vain miehen ) kodin puhtaana.

      Sinä "tunnet" että miehen koti on myos sinun koti. Onko miehesi ajatusten lukija? Vai haluaako hän pitää sinut uudessa kodissaankin vain siivoajana?

      Eiko olisi hyvä aika kommunikoida noinkin tärkeät asiat verbaalisesti eikä vain ' minä kun luulin..."

    • Yutr

      Mitäs jos kysyisit asiaa mieheltä suoraan? Että missä mennään ja mitä aiotte? Ei siis mitä hän aikoo/odottaa tai mitä sinä aiot/odotat vaan miten te yhdessä etenette. Neljässä vuodessa luulisi jo asioiden jotenkin edenneen?

    • etwet

      Vastaan kun saan yhteyden -telepatia - mieheen, pieni hetki........................


      Oikeasti?! Onko ihmisistä tullut älypuhelimien myötä -50 äo?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      188
      22442
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      84
      9659
    3. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      47
      7627
    4. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      88
      6418
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      189
      6133
    6. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      49
      5122
    7. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      118
      4776
    8. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      107
      4489
    9. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      32
      2669
    10. Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"

      Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo
      Maailman menoa
      101
      2229
    Aihe