Norja 29, Ruotsi 18, Suomi 1

Siinä kultamitalien yhteismäärät talviolympialaisissa 2006-2018.
8244
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Romahdus on ollut täydellistä. Miten voidaan kollektiivisesti romahtaa koko kansa urheilun saralla. Taitaa kesälisojen suhteen olla sama juttu!

Tarttis varmaan tehdä jotain asialle oikeasti!

Äänestä

Pieni väkimäärä ei selitä sitä, koska esim Norjassa taitanee olla vielä vähemmän asukkaita kuin Suomessa!

Äänestä

Lahden hemohess sekoilu oli niin karmeaa että siitä ei toivuttu koskaan. Immosen sauvan katkaisu, rehellinen lapinmies, korrostan tämä on vasta epäily.

Ilman sitä kultamitaleja voisi olla 10-20

Äänestä
  • Se oli sekoilu mutta eri aineita käytti kaikki muutkin, myös hemohessiä. Mutta vain suomalaisille jätettiin "vahingossa" tuolloin kertomatta että hemohes testataan. Ainehan oli siihen asti ollut sallitu palautukseen.

    Äänestä

  • Ajojahti.se.oli kirjoitti:

    Se oli sekoilu mutta eri aineita käytti kaikki muutkin, myös hemohessiä. Mutta vain suomalaisille jätettiin "vahingossa" tuolloin kertomatta että hemohes testataan. Ainehan oli siihen asti ollut sallitu palautukseen.

    Seliseli taas, Suomalaiset eivät pärjää kuin selittelykisoissa.
    Ja SM-kisoissa.

    Äänestä

Ei urheilukilpailuissa ole enää mitään järkeä. Siellä hiihtää tekosairaat astmalääkkeen käyttäjät voittoihin. Astamalääke on heidän voiton salaisuus! Käsittämätöntä että tämä hyväksytään.
Onko näissä kilpailuissa enää mitään järkeä? Heille ei normaalikilpailut kuulu.

Äänestä

Kyllähän muuten suomalaisetkin käyttävät astmalääkkeitä joten se ei selityksesksi kelpaa. Ongelma taitaa olla korvien välissä.

Lisää urheilupsykologeja Suomen joukkueeseen ja muita henkisen puolen avustajia!

Äänestä

Otetaan vielä Hollanti, Sveitsi ja Itävalta mukaan vertailuun

Norja 29
Hollanti 22
Itävalta 21
Sveitsi 19
Ruotsi 18
Suomi 1

Ja Hollantihan on siis maa, jossa on pakkasta muutamana päivänä vuodessa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sven-Börre kirjoitti:

Siinä kultamitalien yhteismäärät talviolympialaisissa 2006-2018.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu