Miehet, onko teitä hintit häirinneet

Pankka on ketollinen.

16

623

Äänestä

    Vastaukset 16

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Buhahaha

      Ei ole, mun hcätmiyteni on 100% unisex juttu.

    • Ei Suomessa. Ulkomaan tapauksessakin käytös oli hyvin asiallista, joten en häiriintynyt.

    • Itseasiassa kerran yksi kaapissa ollut perheenisä Porista alkoi olla liian tuttavallinen. Piti lopulta ilmoittaa, että seuraava huomautus lähtee fyysisesti. Että minä menen tuonne ja sinä menet ihan erisuuntaan.

      Olis joillekin miehille kyllä hyvä kun osuis kohdalle, niin alkaisi ymmärtämään naistakin. Jos seksuaalista kiinnostusta ei ole, niin sitä ei mistään tule.

      • "Olis joillekin miehille kyllä hyvä kun osuis kohdalle, niin alkaisi ymmärtämään naistakin."

        Tarkoitatko seuraavaa: hinttien kautta alkaa ymmärtämään sitä, miten miehet näyttää naisten näkökulmasta. Esimerkiksi yksi hintti ihastui minuun ja lähestyi. Otin hänet seuraani, ja sitä kautta koin ensi kerran ihastuneen miehen ystävyyden, jossa tuntui olevan jotain hänen puoleltaan seksuaalisuutta mukana. Sitten nuori homo ihastui Stadissa ja osti ilmeisesti todella ihastuneena minulle lahjan. Koin jotain jännää - naisista saattaa joskus olla tosi mielenkiintoista saada ihastuneilta miehiltä lahjoja? Kolmannen kerran homon kohdalla aloin ymmärtämään naisia, kun yhdellä homolla seisoi minun seurassani. Sain kokea sen, että miltä naisesta tuntuu, kun miehellä seisoo. Tälläistäkö tarkoitit vai mitä?


      • Faith.Hope.Love kirjoitti:

        "Olis joillekin miehille kyllä hyvä kun osuis kohdalle, niin alkaisi ymmärtämään naistakin."

        Tarkoitatko seuraavaa: hinttien kautta alkaa ymmärtämään sitä, miten miehet näyttää naisten näkökulmasta. Esimerkiksi yksi hintti ihastui minuun ja lähestyi. Otin hänet seuraani, ja sitä kautta koin ensi kerran ihastuneen miehen ystävyyden, jossa tuntui olevan jotain hänen puoleltaan seksuaalisuutta mukana. Sitten nuori homo ihastui Stadissa ja osti ilmeisesti todella ihastuneena minulle lahjan. Koin jotain jännää - naisista saattaa joskus olla tosi mielenkiintoista saada ihastuneilta miehiltä lahjoja? Kolmannen kerran homon kohdalla aloin ymmärtämään naisia, kun yhdellä homolla seisoi minun seurassani. Sain kokea sen, että miltä naisesta tuntuu, kun miehellä seisoo. Tälläistäkö tarkoitit vai mitä?

        No itse tarkoitin suorastaan seksuaalista häirintää. Moni tuntuu täälläkin miettivänsä, että mikä on seksuaalista häirintää. Sellaisen ahdistavan kimputuksen ja suoranaisen kiinnostuksen puutteen ymmärtämättömyys ahdistaa.


      • Dissident kirjoitti:

        No itse tarkoitin suorastaan seksuaalista häirintää. Moni tuntuu täälläkin miettivänsä, että mikä on seksuaalista häirintää. Sellaisen ahdistavan kimputuksen ja suoranaisen kiinnostuksen puutteen ymmärtämättömyys ahdistaa.

        Itse en ole oikeastaan saanut miehiltä seksuaalista häirintää. Jotkut ehkä homot miehet ovat vähän ihastuneesti käyttäytyneet ja hymyilleet. Itse muistan yhden päivän, kun 32 naista hymyili minulle Rantakylästä matkalla yliopistolle. Sitten jäi mieleen, että samana päivänä myös 2 miestä hymyili Joensuun torin tiennoilla. Hymy ei ole ahdistelua, mutta olin melko varma siitä, että toinen torin hymyilevistä miehistä oli homoja tarjoilija yhdestä ravintolasta. Mielestäni hän oli seksuaalisesti noteeranut jo aikaisemmin ilmeitten perusteella raflassaan.

        Ehkä olen onnellinen ja viaton, kun en ole kokenut oikeastaan seksuaalista häirintää ollenkaan ja en ole itse sellaista harrastanut ainakaan tietoisesti edes naisten suhteen. Joku on ahdistellut minua jollain tavalla, mutta ei seksuaalisesti. Esimerkiksi lastentarhassa 6-vuotias eskarityttö ahdisteli minua ja pakolla änkesi syliini. Se ei ollut eskaritytön taholta mitään seksuaalista ahdistelua, vaikka hän oli ihastunut minuun niin, että juoksin lastentarhasta pakoon häntä heti kuin vain pystyin.


      • HintitHirteen

        Miks et suolistanu sitä hinttiä?


      • HintitHirteen kirjoitti:

        Miks et suolistanu sitä hinttiä?

        Jaa miksi?

        Jos minä hyökkäisin kimppuun ensin, voisi itse joutua maksumieheksi. Uhkaavatkin tilanteet pitäisi koittaa puhua jämäkästi ohi. Kyllä ei-sanallakin on merkitystä, kun sen sanoo jämäkästi. Ja se, että itse lähtee tilanteesta vaan pois, suttaa kyllä kummasti.

        Mutta kyllä minä ainakin mietin, että minkälainen tilanne naiselle voi olla sellainen mies, joka ei ymmärrä oikeasti sitä ei-sanaa. Kyllä äkkiä hyökkäys voi olla paras puolustus...


    • Gnuk

      No eipä juuri. Joskus joku sanonut, että harmi et oon hetero... :D

      • timantia

        Olet lyhytkasvuinen matu :)


      • Gnuk
        timantia kirjoitti:

        Olet lyhytkasvuinen matu :)

        Niinhän mä olenkin. 162 senttinen puoliturkkilainen... :D


    • Onhan tuota tapahtunut.

      Eka kerta sattui, kun olin 16-vuotias kolli, se tuli 50v.-äijän taholta, joka tiesi vielä ikänikin ja se oli ihan suoraa kopelointia.

      Uskoi kyllä, että on syytä lopettaa kun asiasta sanoin...muussa tapauksessa minäkin olisin ruvennut vähän niinkuin fyysiseksi you know what i mean.

      Kaksi muuta kertaa ovat olleet suusanallista huomion osoittamista.

    • Homot suhtautuvat nuoriin miehiin kuten heteromiehet nuoriin naisiin. Homojen täytyy etsiä kumppania koko nuorten miesten populaatiosta, sillä ei voi varmuudella tietää, kuka on homo, kuka ei. Lukuunottamatta erityisiä homojen kohtauspaikkoja, melkein kaikki yritykset tuottavat vesiperän.

      Useimmat nuoret heteromiehet ovat joutuneet homojen piirittämiksi. Iän mukana saa olla rauhassa. Nuori mies usein ajattelee, onko hänessä jotain homomaista, kun vanhemmat miehet piirittävät. Piirittävät aivan heteroakin, koska ovat mieltyneet nuoriin miehiin. Koettavat kepillä jäätä.

      Vanhenevan homomiehen osa on aika ankea. Ikänsä takia hänellä ei enää ole kysyntää, eikä hänen osoittamansa kysyntä kiinnosta nuoria homomiehiä.

    • Anonyymi

      no kerran kun olin duunissa parturissa niin mua vikitteli eräs suomen kärkipoliitikko ja alettiin itse asiassa seukkaamaan mutku oon top-mies ni en silleen kokenut häirintänä sitä Niiih ja työkaveri nainen sanoi että jos se ois tolleen puhunut hänelle ni ilmoitus ois lähtenyt eduskuntaan!

    • Anonyymi

      Ei varsinaisesti häirinny. Mutta aina kun tulee tää shortsi ja t paita kelit, niin aina tulee vanhenevia, hiukan päityneitä ja ihan naimisissa olevia miehiä kysyyn että ooksää urheilija ja sitten kattelee. Että jotenkin tuntuu ettei nyt ihan pelkästään urheilusta halua puhua.

    • Anonyymi

      Niitten kavereilla on samoin suu auki kuvissa.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylypylä mätänee

      Kuka sotki uimaaltaan bakteereilla
      Suomussalmi
      71
      1114
    2. Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki

      Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K
      Viihde ja kulttuuri
      12
      949
    3. En voi kertoa meistä kenellekään

      Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o
      Ikävä
      61
      920
    4. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      62
      818
    5. Mikä kaivatullesi

      On tärkeintä elämässään?
      Ikävä
      60
      760
    6. 57
      697
    7. Onko mulla vielä mahkuja saada sinut M nainen

      Sano joku prosenttiluku?
      Ikävä
      60
      627
    8. Kadutko mies sitä miten reagoit?

      ..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺
      Ikävä
      49
      627
    9. Mitä ihmettä pitäisi tapahtua

      Että me kohdataan ja saadaan tämä tilanne etenemään?
      Ikävä
      67
      606
    10. SuMetKu konkursissa

      Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.
      Suomussalmi
      23
      604
    11. Jos mies naisen prinsessakohtelu

      on sinulle liikaa, älä valitse prinsessaa 🦋🧚🏼‍♀️👸🏼
      Ikävä
      133
      596
    12. Suutuin lähinnä itselleni

      Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.
      Ikävä
      30
      565
    13. Miksi olet niin hankala?

      Miksi toimit miten toimit?
      Ikävä
      50
      559
    14. Ei voi mittään

      Tykkään sinusta, vaikka miten typerän jutun suustasi päästät😅
      Ikävä
      33
      510
    15. Miksi meille jäi

      Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk
      Ikävä
      35
      509
    16. Hei. Ilmeisesti tässä saa unohtaa sen

      että meistä joskus jotain tulisi? M
      Ikävä
      29
      505
    17. En usko enää

      rakkauteen.
      Ikävä
      72
      486
    18. Tykkään sinusta

      Vaikka en vastailekaan!
      Ikävä
      18
      484
    19. Miten voit tykätä

      Jos samaan aikaan haluat pysyä mahdollisimman kaukana?
      Ikävä
      40
      457
    20. Mitä sulle

      Kuuluu?
      Ikävä
      24
      439
    Aihe