Olen nyt ollut tyttöystäväni kanssa ollut suhteessa jo noin 10 kuukautta. Aikaisempia suhteita ei ikinä ole aikaksemmin edes ollut. Ollaan monta kertaa riidelty, kerran pidetty parin päivän tauko ja monta kertaa meinattu erota. Nyt ollaan taas puhuttu kuinka hyvin kaikki on, mutta kun en uskalla sanoa mistään vastaan. Enkä ole enää varma haluanko jatkaa suhdetta, rakkauselämä on välillä hyvin väsyttävää ja en halua luopua unelmieni puolesta rakkauden vuoksi. Vaikka ilkeältä kuulostaa, niin en tiedä rakastanko ihmistä oikeasti, vai olenko vain jo juuttunut rutiineihin enkä vain uskalla erota ja olen kokoajan jumissa oravanpyörästä josta samalla kuitenkin haluan pois. Sinkkuna olisi vain niin yksinkertaista, en vain kestä puheita jo yhteisestä elämästä ja lapsista yms. En vain uskalla sanoa mitään ja pelottaa elämä eron jälkeen mutta en oikeasti tiedä lnko tämä juuri sitä, mitä haluan.
Vastaukset 3
- Eronnutttt
Laske plussat ja miinukset niin eiköhän siitä ole apua päätöksen teossa. Eroaminen on vaikeeta, mutta jos suhteessa tunteet on kuollut niin miksi kiusata itseensä ?
- Dariofoe
Jos sinulla on tuollainen oli, niin eikö se jo kerrto että sinulla ei ole hyvä olla hänen kanssaan?
- Elämääeisenenempä
Ei kannata jatkaa suhdetta, jossa et saa ääntäsi kuuluviin ja olla oma itsesi. Ilmiselvästi on näin ettet tahdo mitään vakavampaa seurustelusuhdetta, ja kumppanisi tahtoo jo niitä asioita, ja siitähän ne teidän riidat johtuvat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1371473- 1481081
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät69926- 68733
Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi247714PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.56713- 37609
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33561Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi7551- 39537