Nainen, kuinka reagoit näkemääsi

MiehenAamu

Menet siis käymään ihastuksesi luo täysin yllättäen lauantai iltapäivällä ja ihastuksesi ei tiedä mitään tulostasi.
Olet nähnyt ihastuksesi aina hyvin pukeutuneena, parta ajettuna, hiukset ojennuksessa ja muutenkin siitinä.
Soitat ovikelloa ja kuulet ihastuksesi äänekkäästi puhuvan, että kuka perhana siell tähän aikaan aamusta musta jotain haluaa.
Ovi aukeaa ja ihastuksesi seisoo silmin nähden järkyttyneen näköisenä ja mielessä takoo, ei vittu, ihastukseni on edessäni ja minä en ole parhaassa edustus kunnossa.
Ihastuksi sanoo hämillään, sori olin juuri heräilemässä.
Näet ihastuksellasi päällään pyjaman, jossa on useampia reikä, tukka pörröttää sikin sokin, parransänki vielä ajamatta ja isoisän kuluneet aamutohvelit jalassa.
Ihastuksesi pyytää sinua peremmälle, ettet palellu ulkoa.
Ihastuksen mielessä pyörii vain "kuinka nolo tilanne, en ole yhtään edes siivonnut, vaan ympäri kämppää on tavarat ja vaatteet, kuin pommin jäljiltä."

Miten nainen suhtautuu näkemäänsä, koska on tottunut näkemään ihastuksensa siistimmässä kunnossa, kuin mitä nyt hän näyttää olevan ja kämppäkään ei ole mitenkään siisti.
Lähdetkö kohteliaasti pois sanomalla, että en halua häiritä aamutoimiasi, vai kenties jäät auttamaan ihastustasi siivoamalla hänen kämppäänsä sillä aikaa, kun ihastuksesi puketuu.

Aiheesta toiseen, mutta liittyy kuitenkin aiheeseen. Vähän kyllä ihmettelen sellaisia miehiä, jotka halavat läimäyttää naista, jos nainen sattuu pieraisemaan.
Ei sellainen mies ole naiseen oikeasti ihastunut, eikä naista rakasta, jos tuollaisesta asiasta menee naista lyömään.
Ei naista saa koskaa lyödä, se kertoo miehestä silloin, ettei mies naista rakasta.
Minä en koskaan löisi naista ja ainakin minun ihastuksensi saa piereskellä ihan vapaasti.

8

837

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nomuttakun

      En mene käymään en tiedä missä asuu.

    • sävedätilmatsisääs

      Eikö kotonansa saa olla miten haluaa? Ala siivota jos häiritsee vai menetkö sinne passattavaksi?

      Tiedätkö ett on vanha sanonta "Joka pieruansa pidättelee niin sillä on muutakin salattavaa."

    • TotuusSattuuQC

      Onhan se nyt ihan tervettä nähdä se ihastus sellaisena kuin hän voi ihan oikeasti olla. Ihastuksen kun näkee vaaleanpunaisten silmälasien läpi.

    • sini.valas

      Nää on kyllä hupasia juttuja lukea ruokatauolla nämä "huushollijutut".Kohtaamisia aidoimmillaan :)))

    • fööööö

      Vähä kuulostaa yksinkertaiselta tuo jatkuva "ihastuksen" toistelu.
      Ei mulla oo kämppä sotkussa vaikka tulis joku käymään aamullakin.

    • Nudx

      Ei kenenkään uuden ihastuksen luokse mennä yllättäen.

    • kukintyylillään

      En ihmettelisi, maailmaan mahtuu erilaisia siisteystasoja. Itsellä yleensä tavarat paikollaan, mutta joskus saattaa olla hujan hajan, kun ei ole huvittanut järjestellä.

    • netavat

      En koskaan, ikinä! mene kenenkään kotiin sopimattasiitä ensin.
      Kaikista minimaalisimmat käytostavat jo vaativat sen.

      Kuinkahan kauan tuo "ihastuksesi" on sinuun ihastunut, käyttäytymisesi on todella typerää ja ajattelematonta!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      85
      1798
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      123
      1220
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      62
      1080
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      62
      956
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      74
      866
    6. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      81
      817
    7. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      47
      817
    8. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      816
    9. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      810
    10. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      782
    Aihe