Nainen, kuinka reagoit näkemääsi

MiehenAamu

Menet siis käymään ihastuksesi luo täysin yllättäen lauantai iltapäivällä ja ihastuksesi ei tiedä mitään tulostasi.
Olet nähnyt ihastuksesi aina hyvin pukeutuneena, parta ajettuna, hiukset ojennuksessa ja muutenkin siitinä.
Soitat ovikelloa ja kuulet ihastuksesi äänekkäästi puhuvan, että kuka perhana siell tähän aikaan aamusta musta jotain haluaa.
Ovi aukeaa ja ihastuksesi seisoo silmin nähden järkyttyneen näköisenä ja mielessä takoo, ei vittu, ihastukseni on edessäni ja minä en ole parhaassa edustus kunnossa.
Ihastuksi sanoo hämillään, sori olin juuri heräilemässä.
Näet ihastuksellasi päällään pyjaman, jossa on useampia reikä, tukka pörröttää sikin sokin, parransänki vielä ajamatta ja isoisän kuluneet aamutohvelit jalassa.
Ihastuksesi pyytää sinua peremmälle, ettet palellu ulkoa.
Ihastuksen mielessä pyörii vain "kuinka nolo tilanne, en ole yhtään edes siivonnut, vaan ympäri kämppää on tavarat ja vaatteet, kuin pommin jäljiltä."

Miten nainen suhtautuu näkemäänsä, koska on tottunut näkemään ihastuksensa siistimmässä kunnossa, kuin mitä nyt hän näyttää olevan ja kämppäkään ei ole mitenkään siisti.
Lähdetkö kohteliaasti pois sanomalla, että en halua häiritä aamutoimiasi, vai kenties jäät auttamaan ihastustasi siivoamalla hänen kämppäänsä sillä aikaa, kun ihastuksesi puketuu.

Aiheesta toiseen, mutta liittyy kuitenkin aiheeseen. Vähän kyllä ihmettelen sellaisia miehiä, jotka halavat läimäyttää naista, jos nainen sattuu pieraisemaan.
Ei sellainen mies ole naiseen oikeasti ihastunut, eikä naista rakasta, jos tuollaisesta asiasta menee naista lyömään.
Ei naista saa koskaa lyödä, se kertoo miehestä silloin, ettei mies naista rakasta.
Minä en koskaan löisi naista ja ainakin minun ihastuksensi saa piereskellä ihan vapaasti.

8

840

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nomuttakun

      En mene käymään en tiedä missä asuu.

    • sävedätilmatsisääs

      Eikö kotonansa saa olla miten haluaa? Ala siivota jos häiritsee vai menetkö sinne passattavaksi?

      Tiedätkö ett on vanha sanonta "Joka pieruansa pidättelee niin sillä on muutakin salattavaa."

    • TotuusSattuuQC

      Onhan se nyt ihan tervettä nähdä se ihastus sellaisena kuin hän voi ihan oikeasti olla. Ihastuksen kun näkee vaaleanpunaisten silmälasien läpi.

    • sini.valas

      Nää on kyllä hupasia juttuja lukea ruokatauolla nämä "huushollijutut".Kohtaamisia aidoimmillaan :)))

    • fööööö

      Vähä kuulostaa yksinkertaiselta tuo jatkuva "ihastuksen" toistelu.
      Ei mulla oo kämppä sotkussa vaikka tulis joku käymään aamullakin.

    • Nudx

      Ei kenenkään uuden ihastuksen luokse mennä yllättäen.

    • kukintyylillään

      En ihmettelisi, maailmaan mahtuu erilaisia siisteystasoja. Itsellä yleensä tavarat paikollaan, mutta joskus saattaa olla hujan hajan, kun ei ole huvittanut järjestellä.

    • netavat

      En koskaan, ikinä! mene kenenkään kotiin sopimattasiitä ensin.
      Kaikista minimaalisimmat käytostavat jo vaativat sen.

      Kuinkahan kauan tuo "ihastuksesi" on sinuun ihastunut, käyttäytymisesi on todella typerää ja ajattelematonta!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      41
      2365
    2. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      300
      1951
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      20
      1750
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      24
      1565
    5. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      23
      1404
    6. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1299
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      41
      1272
    8. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      139
      1235
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      35
      992
    10. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      32
      975
    Aihe