Oliko Monsters taktikoitu etukäteen UMK.n voittaja

näinoletan

Julkaistiin ekana että saadaan tunnettavuutta.
Kaksi muuta tahallaan täyttä kuraa että varmistetaan Monsterin valinta.
Aaltokin lipsautti jonkin sammakon josta voisi päätellä että Monsters on taktikoitu.


No sehän se tulee olemaan koska muita vaihtoehtoja ei sitten tullut.
Tosi jännä Areena äänestys tulossa hehe

8

267

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • boringsongsasheck

      Se nyt ihan sama oliko taktikointia tai ei. Mikään noista 3sta ei tule pärjäämään voittoon asti, joten täysin yhdentekevää minkä sinne lähettävät. Who cares?

      • Timoteemu

        Saaran lauluista Queen on paras,siinä on hyvä rytmi,äänestän sitä


    • viisustop

      Saara Aallolla voi olla hyvät mahikset finaaliin koska kehnoja viisuja on tänä vuonna tarjolla,21 kappaletta jo selvillä ja vain 4 niistä jonkinlaisia

      • lkfjldjfljfldsj

        Mitä merkitystä on finaaliin pääsyllä, jos ei voittoa tule? Vai onko tuo finaaliryhmässä oleminen suomalaisille jo viisuvoitto *lol*?


    • eivaaniske

      Luulen että saara halusi Queensin koska vissiin eniten hänen kappaleensa ja sanoi sen olevan jatkoa No fearille.
      Luulen että saaraa vetuttaa aika kivasti tällä hetkellä.
      Ei tullu sitäWaaauuuu

    • Jahantalo

      Paras voitti, ne kaks muuta oli ihan perseestä.

    • Fallister

      Kakkaahan nämä renkutukset on. Koko kekkerit on menny pilalle. Setan pyllynpyöritys pippalot. Sateenkaarisakin äänitorvi. Tee ikävä 60 70 lukujen tyylikyyttä ja esiintyjiä. Ei ollu partaisia naisia ja muuta luonnottomuutta. Musiikki oli etusialla. Näistäkin pirskeitä näkee kuinka oikeat arvot on alennustilassa. Hyi olkoon mitä saataa.

    • kskddieylejgbkjsbag

      Korruptoitunut se on nykyään koko yleisradio. Hyi saatana mikä häpeä!
      Se kertoo valtasuhteista jo paljon kun juontajat hymyilevät irvistelevää hymyä juontaessaan alkuun kilpailun jossa on vain yksi kilpailija.
      Tekisivät siellä johtopäätökset urastaan ja koko elämästään.
      Oi hirsipuu, oi hirsipuu, on juhlatilaisuutes.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      251
      5651
    2. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      137
      5155
    3. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      28
      4918
    4. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      128
      2183
    5. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      405
      1867
    6. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      54
      1784
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      18
      1722
    8. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      95
      1715
    9. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      96
      1454
    10. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      397
      1389
    Aihe