Jahas, mm-valinnat tehty. Toivottavasti viveca näyttää olevansa paikan arvoinen eikä tee ilmapalloja tai muita epäonnistumisia. Komponenttipisteet kun ei hänellä nouse niin korkeiksi kuin emmillä nousisi, niin vaaditaan teknisestikin vähän enemmän onnistumisia kuin emmillä, jotta saisi saman tasoisia pisteitä... Törn/Partaselta odotan hyviä suorituksia ja sijoitusta 15-20 joukossa. Valtter Virtaselta saavutus jo päästä mm-kisoihin, mutta tietysti se paikka vappiksessa olisi mukava!
Vastaukset 8
- Hyvät_valinnat
Hyvä että lähettävät Vivecan MM-kisoihin, Emmi kun ei mitenkään erityisesti onnistunut olympialaisissa. Ei toki epäonnistunutkaan. Niin kauan kun kumpikaan ei nouse selvästi toista paremmaksi, niin on parempi lähettää naisia vuorotellen isompiin kisoihin.
Jättääköhän Viveca junnujen MM-kisat väliin kun tuli valinta myös senioreiden MM-kisoihin? Junnujen MM-kisojen päättymisen ja senioreiden MM-kisojen alkamisen väliin ei jää kuin reilu viikko, mutta toisaalta molemmat arvokisat luistellaan Euroopassa, joten täysin mahdollista olisi käydä kisaamassa molemmat arvokisat.
Mitäköhän Suomen suomalais-kanadalaiselle parille kuuluu? Kisasivat Volvo Open Cupissa, mutta sen jälkeen ei ole näkynyt eikä kuulunut. Liuba varmaan loukkaantuneena, toivottavasti ovat edelleen yhdessä.- Sofia_JWC_kisoihin
Nyt se on virallista, Viveca ei lähde junnujen MM-kisoihin. Kun myöskään Emmi ei lähde, niin paikan sai Sofia Sula.
- jepsjepppp
Parin yhteistyö on päättynyt, mutta Liuba etsii uutta paria.
- Liuban_ex_parista
Liuban kanadalainen partneri on tainnut lopettaa uransa. Jos en väärin muista, niin valitteli kauden aikana vanhaa ja tällä kaudella ärtynyttä selkävammaa. Parilta jäi muistaakseni joku kisa väliinkin selkäkipujen takia, ilmeisesti tämä siis lopettamisen taustalla.
Toivottavasti Liuba löytää nopeasti uuden ja tasokkaan parin.
- Dfw
Hollannissa viime viikonloppuna 149 pistettä, joten ei mitään suuria odotuksia Vivecaa kohtaa
- Ihmejakum
Aika erikoista miten Vivecalla kahdessa viime kisassa nuo ”kakkospisteetkin” oli huonot kun parissa aiemassa oli jo aika hyvät. Ehkä sekin puoli menee sekaisin jos hypyt epäonnistuu. No toivottavasti väliaikainen ongelma.
- Tuskin1111
Yhtään en halua Virtasta väheksyä, mutta vapaaohjelmaan pääsy vaatisi kyllä häneltä nappisuorituksen lisäksi myös paljon epäonnistumisia muilta. Olympialaisissa vapaaohjelmaan pääsi vähän alle 75 pisteellä, joten taso on tosi kova vaikka osa olympialaisissa käyneistä luistelijoista jättäisikin nämä kisat väliin.
Mutta jokainen luistelee omalla tasollaan ja enempää ei voi vaatia :)- toivotaanparasta
Saa nähdä, päättääkkö Vade ottaa riskin ja yrittää lyhkärissä tulppia... Jos se onnistuu, niin mahdollisuudet vappikseen ovat ihan olemassa, mutta jos ei niin en usko, varsinkaan ilman akselia...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että
Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.641091Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu28706Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.30687- 90685
- 9681
- 46648
kene ajoi "kolarin"?
"Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl14645Pahin tapa satuttaa toista
On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.68629Minulla on joskus ikävä sinua ja ajattelen sinua joskus.. edelleen
Olin joskus niin rakastunut sinuun. Olin onnellinen, että kohdattiin ja kun vain tiesin sinun olevan olemassa. Täytit aj23577- 65576
- 42560
- 61559
Alkaa jotenkin nyt kuvio hahmottuu täällä
Sellainen vaikutelma tästä alkaa tulla, että täällä on joku pieni porukka, joka tuntee toisensa tai ainakin pelaa samaan82558- 43534
Jos kaivattusi on
Varattu niin miksi et antaisi asian olla hänen suhteen. Miksi ylipäätään vielä jatkat?46530Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.134508Kylän tielle remonttia?
Mitäköhän kylän tielle ruvetaan tekemään ku laitettu tuommoset töpsät muutamien suojateitten kohille?13492Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa47452Miten vuosien jälkeenkin tunteet voivat olla niin voimakkaat?
Että pelkkä ajatus sinusta täyttää silmät kyynelistä.27447Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.29443