Hyvin kasvatettu mies, joka avaa naiselle oven lisäten siihen ehkä kohteliaisuuden - saa heti pisteet. JATKOON
Konservatiivinen mies, joka ei ala heti koskettelemaan tuntematta sen paremmin naista - JATKOON
Turvallinen, rehellinen, raitis, tupakoimaton ja luotettava mies. JATKOON
Vastakohdat: - EI JATKOON
Kohteliaat miehet tekevät aina vaikutuksen
14
614
Vastaukset
- RumaMiesVaan
Ruma mies ei tee naiseen yhtään mitään vaikutusta, vaikka täyttäisi mainitut kriteerit ja olisi kohtelias.
Ruma mies on komean miehen vastakohta, ei siis jatkoon pääse ruma mies. - Liianpaljonkovaadin
Näinkin vois tärkeimmät kriteerit määritellä!
Ylimielisyys, itsekeskeisyys,
asenne vaikka läpi harmaan kiven periaatteella mennään!
Minä tykkään sinusta nainen, ja uin liiveihisi jos tykkään!
"En silti ole tosissani suhteesi, kunhan vain vähän kokeilen sinua".
Teen niin kuin tykkään, olen karkea, olen epäkohtelias, olen itsepäinen ja mikä tärkeintä:
"Mä en osaa puhua tai puhuminen on tarpeetonta tässä tilanteessa". - pitkätukka-68
Ei perhana, en päässyt jatkoon (tupakka, alkoholi)...
- Nippeliä
Aina voi lopettaa tupakoinnin ja humalahakuisuuden.
- pitkätukka-68
Nippeliä kirjoitti:
Aina voi lopettaa tupakoinnin ja humalahakuisuuden.
Ääh, en mä naisen takia.
Eiköhän jostain löydy nuokin hyväksyvä nainen. Muut asiathan mulla meni aika kohdilleen, vaikken nyt tiedä olenko ihan tavallinen.
- kikkeliskakkels69
Aha? Sinänsä olen hyvin kasvatettu mies, joka avaa naiselle oven lisäten siihen ehkä kohteliaisuuden, en ala heti koskettelemaan tuntematta sen paremmin naista, turvallinen, rehellinen, raitis, tupakoimaton ja luotettava mies.
Mutta näillä eväillä en ikinä päässyt yhtään mihinkään.
Onneksi opin aikoinani teeskentelemään olevani jotakin aivan muuta - JATKOON! - harjoitustekeemestarin
Jos mies ei ala koskettelemaan, nainen tulkitsee miehen joko homoksi, tai itsensä epäkiinnostavaksi. Jos mies alkaa kosketella, mies tulkitaan kähmijäksi, pillun vonkaajaksi tai muuksi #metoo caseksi.
- all.lies
Nämä on taas näitä naisten neuvoja joista ei ole mitään hyötyä.
Muistakaa miehet kuunnella niitä pelimiesten neuvoja eikä naisten neuvoja.
Naisten neuvot on aina näitä "ole oma itsesi ja käyttäydy hyvin" plaah.
Itse olen aina ystävällinen ja huomaavainen ym eikä se ole tuonut minulle mitään.. - Elluhalloyb
Ei jatkoon mies...
Sä oot kirjoittanut itse tään....😂😂😂😂😂😂🌼🌸👍 - jsdjksdjkds
Joo ja entäpä jos tupakoi mutta muuten olen nuo kriteerit täyttävä ja enemmänkin, suhteessa ei naisen tarvitse pettyä että hellyyttä ja kaikkea muuta ei puutu, jos saisin unelmieni naisen ja hän pyytäisi lopettamaan tupakoinnin niin tekisin sen.
Välillä vituttaa kun ei anneta maohollisuutta näyttää koska ei voi tietää täysin millanen toinen on suhteessa jos ei ole antanut mahdollisuutta seurusteluun. - Tämmöstätulimieleen
Muuten yhdyn alkuperäiseen mutta mielestäni joskus saa ottaakin ja jos tupakoi, noh, ehkä se on turn off tupakoimattomalle naiselle. Jos en tupakoitsisi itse, varmaan selittäisin ettei se haju ja maku pussaillessa ole kovin ihanaa..voisi vaikka mielikseni käyttää suuvettä. Itse teen näin vaikka miehenikin polttaa, tupakan maku suussa tupakoinnin jälkeen ei mukava.
- Tupakkaimmeinen
Ei tupakointi tee ihmistä huonoksi. Näin ajattelevat vain tupakoimattomat. Muistakaa suu hygenia.
- nvbdhfg
teillä on vaatimuksia omasta näkökulmasta mutta kyllä kummankin on annettava jossain periks ei se muuten toimi ei toista voi määrätä elämään täysin oman mielen mukaan eikä siitä tarvi nostaa kauheeta älämölöö vittu käyttäkää maalaisjärkee.ps toiselle saa kuitenkin sanoo jos on aivan älymätä jos ei usko ei oo pakko kattella heitä helvettiin on se vaikeetaa nykyään perkele.
- TotuusSeerumi
Suomalaiset on juoppoja. Molemmat miehet ja naiset. Siinä se teoria siitä raitis jutusta. Suurin osa polttaa tupakkaa jo ylä-asteella kun haluu olla kovaa, Se siitä harhasta. Voi kai sitä täällä Somessa jauhaa mitä haluu, mutta totuus satuttaa ja peili on molemmilla osapuolilla edessä. Amerikasta tuotu tämä Jutta, Vertti ja Bule. Schwarzenegger alotti jo aikoja sitten rapakon takana. Ennen kun tuomitset toisen niin katso omia tapoja. Jos olet läski paska älä vaadi timmiä kroppaa. Ja nyt kaikki voi lopettaa sen valehtelun niillä deitti sivustoilla siitä positiivisuudesta, koska suurin osa musiikista ja elokuvista kuvaa tämän maan maanisdepressiivistä asennetta. Oikea positiivisuus ei ole joku hymiö ja aina aurinkoa. Se on elämän asenne. Miten suhtaudut uusiin asioihin tai vastoin käymisiin?...jäätkö makaamaan vai nousetko ylös? Onko kaikki paskaa vai ei? Mieti sitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk792786Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna911666Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll731441Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.641385- 1291335
- 1461236
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1581200- 741107
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur761098Jos siis saamme
Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j901089